S.Starowicz, 49 min. (dobitka strzału Kasprzyka)
1-4
Jurok, 77 min. (po podaniu Kasprzyka)

Widzów: 50

Sędziowie: Mariusz Gwóźdź - Wiesław Grobelny, Eugeniusz Gwóźdź (Rybnik)

Żółte kartki: Laburda (24. faul), Karcz (39. krytykowanie orzeczeń sędziego), Jodłowiec (59. faul), Kasprzyk (60. faul), P.Duda (62. faul)

Przemysław Przerwa
Robert Sołtysek    (82. Mateusz Biegun (M))

Dariusz Sobiech (M)
Sebastian Starowicz    (86. Sławomir Pochylski (M)

Asystent: Fryderyk Duda

(M) - Młodzieżowiec - piłkarz z rocznika 1985 lub młodszy (w sezonie 2005/2006 w zespołach IV ligi w każdej jedenastce musi grać 2 młodzieżowców)

(1 + 2)

Objaśnienie: Razem (I połowa + II połowa)

Relacja:

Grunwald nie zwalnia tempa. Halembianie odnieśli już 9. zwycięstwo w sezonie. Tym razem "ofiarą" naszych piłkarzy padł 12. zespół tabeli, Czarni-Góral Żywiec.
Spotkanie mogło się rozpocząć po myśli "zielonych". W 10 min Szymon Łuszczek "wziął na siebie" obrońców i zagrał do Tomasz Kasprzyka, który wbiegł w pole karne i huknął jak z armaty. Piłka po strzale "Nakaty" trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole. W 20 min sygnał ostrzegawczy dał Grunwaldowi Piotr Duda, który kapitalnie "główkował", a równie kapitalną interwencją popisał się Henryk Janosz. 60 sekund później zawodnik Górala poprawił się i było 1-0. Duda pięknie przymierzył zza "16-stki" i Janosz był bez szans. Wyrównanie nastąpiło jeszcze przed przerwą. Po podaniu Sebastiana Juroka w pole karne gospodarzy wbiegł Szymon Łuszczek i uderzył, a piłka pod rękami Marcina Piecucha wpadła do bramki.
Cztery minuty po przerwie Grunwald objął prowadzenie. Z rzutu wolnego z ok. 20 metrów uderzył Tomasz Kasprzyk. Bramkarz Górala wybił piłkę wprost pod nogi Sebastiana Starowicza, który takiego prezentu nie zmarnował. W 55 min było już 1-3. Piłkę na własnej połowie przejął Mateusz Karcz i nie chcąc ryzykować zagrania na pozycję spaloną do któregoś z kolegów ruszył z futbolówką na bramkę Górala. 50-metrowy rajd "Mata" zakończył celnym trafieniem. W 77 min wynik ustalił Sebastian Jurok, który po podaniu Tomasza Kasprzyka będąc w sytuacji jeden na jeden nie dał szans Marcinowi Piecuchowi.
Za tydzień Grunwald podejmuje przedostatni zespół tabeli, AKS Mikołów. W spotkaniu tym zabraknie Mateusza Karcza, który otrzymał dzisiaj 4. żółtą kartkę w sezonie.