Juniorzy '90/91 (23. kolejka): Grunwald 1-4 Stal Zabrze

Grunwald Ruda Śląska 1-4 Stal Zabrze (1-3)

bramka: D.Majchrzyk (1-2 - wolny)

S.Żydek - Ł.Koś (46. P.Martyn), Ł.Lein (kpt), D.Kopyto, M.Miluski (46. Piotr Najda) - D.Szombara, D.Majchrzyk, M.Zuga, M.Markowicz - B.Majowski, T.Brożek (46. Paweł Najda)
Rezerwowy: M.Szymała
Trener: Marek FEIGE

Gra od początku spotkania toczyła się głównie w środkowej części boiska, bez klarowniejszych sytuacji podbramkowych. Dopiero po upływie niecałych 20 minut Grunwald miał okazję na gola, ale strzał z rzutu wolnego Zugi z boku pola karnego gości pewnie złapał bramkarz przyjezdnych. W 22. minucie z wolnego tym razem uderzał Majchrzyk, ale znów lepszy okazał się bramkarz Stali. Chwilę później zakotłowało się pod bramką miejscowych, ale obrońcy 'zielonych' wyjaśnili sytuację. Jednak w 26. minucie Stal już się poprawiła i objęła prowadzenie. Miluski sfaulował przy końcowej linii piłkarza gości. Z rzutu wolnego piłka została zacentrowana na piąty metr, tam nogę dołożył zawodnik Stali i przelobował Żydka strzałem pod poprzeczkę. 12 minut później Stal podwyższyła wynik. Piłka została zagrana w pole karne miejscowych, obrońca nie porozumiał się z bramkarzem, obydwu uprzedził piłkarz Stali i posłał piłkę do pustej bramki. Zawodnicy Grunwaldu próbowali atakować, ale ich ataki były rozbijane przez obronę gości. Po jednym z ataków wywalczyli kolejny rzut wolny. Do ustawionej na 25. metrze piłki podszedł Majchrzyk i pięknym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi gości. Piłka mimo jego interwencji poszybowała pod poprzeczkę. Gospodarze złapali wiatr w żagle, zaczęli śmielej atakować... i stracili kolejną bramkę. Po kontrze napastnik gości został wypuszczony 'w uliczkę' i w sytuacji jeden na jednego pokonał Żydka ustalając wynik do przerwy na 1-3.
Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęli goście. Piłka została zagrana w pole karne do wychodzącego napastnika, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem miejscowych, a dobitka przeszła obok bramki. Piłkarze Grunwaldu atakowali, ale nie wszyscy przejawiali oznaki walki i woli zwycięstwa. W 80. minucie byli blisko celu, ale w polu karnym nie zdążył do piłki Zuga, a obrońcy wyjaśnili sytuację. 3 minuty później Stal strzeliła ostatnią bramkę. Znów piłka była zagrana w uliczkę i tym razem napastnik gości pokonał Żydka ustalając wynik na 1-4.
Wyróżniającymi się zawodnikami byli z pewnością pełniący rolę kapitana Łukasz Lein oraz strzelec gola Damian Majchrzyk.

Dodał: sw_franek 04.05.2008 (Sunday) 13:54