Franke - Bartkiewicz M, Gersok M, Bosowski, Jarząbek (kpt) - Lasia (46. Kaczmarczyk), Wolak, Rączka (64. Oszek), Paździorny M (64. Kapitan M) - Gabiga, Hendel (90+1. Olczyk M)
Rezerwa: Widenka M - Dubaniewicz M, Kaszok M

Janosz - Wolny M, T.Szpoton (kpt), Baran (53. Grudzień M) - Groehlich (25. Wojtasiewicz M) - R.Szpoton (74. Mąka M), Karcz, Kot M, Wróblewski M - Rudyk (57. Starowicz M), Sadlok
Rezerwa: Simiłowski - Miliczek M, Zuga M

Żółte kartki: Bartkiewicz (17.), Kapitan (78.) - Sadlok (48.), Starowicz (63.)
Czerwona kartka: Gabiga (44. uderzenie bez piłki)

Sędziowie: Adam Nowak - Stanisław Wieczorek, Dariusz Kowacz (Racibórz)

Widzów: 100

We wczorajszym spotkaniu rozegranym w Łaziskach Górnych, Grunwald przegrał z tamtejszą Polonią 1-2. Tym samym zanotował 7. już porażkę z rzędu, co jest wyrównaniem niechlubnego rekordu klubu.

"Zieloni" wczorajsze spotkanie zaczęli bez kompleksów i to oni pierwsi poważniej zaatakowali. Już w 3. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Sadlok, ale Franke sparował piłkę na rzut rożny. Kwadrans później Wróblewski dośrodkował w pole karne do R.Szpotona, ten zgrał głową piłkę do Rudyka, ale strzał tego ostatniego z przewrotki bez problemów złapał bramkarz miejscowych. W 23. minucie doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Hendel przejął piłkę wybitą przez R.Szpotona, pomógł sobie ręką przy wejściu w pole karne, za mocno wypuścił sobie futbolówkę i w starciu z T.Szpotonem padł w polu karnym. Sędzia odgwizdał faul kapitana gości, a sam poszkodowany trafił z "wapna" i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Ten gol wybił z rytmu dobrze grających przyjezdnych, którzy już w pierwszej połowie poważniej nie zagrozili bramce Polonii. W 44. minucie Grunwald zyskał przewagę liczebną. Rzut rożny wykonywali miejscowi, ale w polu karnym Gabiga bez piłki uderzył T.Szpotona. Arbiter bez chwili zastanowienia pokazał piłkarzowi czerwony kartonik. Chwilę potem zakończył pierwszą część spotkania.

Do 2. połowy gospodarze przystąpili nastawieni bardziej defensywnie, sami wyprowadzając groźne kontry. Piłkarze Grunwaldu natomiast nie potrafili sforsować dobrze broniącej się obrony miejscowych. W 66. minucie z wolnego na bramkę uderzył Sadlok, bliski zmiany kierunku lotu piłki był jeszcze Starowicz, ale Franke złapał futbolówkę. W odpowiedzi Polonii Kaczmarczyk z wolnego zacentrował w pole karne, na bramkę główkował Jarząbek, ale Janosz obronił. W 72. minucie gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, Oszek wrzucił piłkę z lewej strony, a Hendel głową uderzył obok bramki. W 77. minucie trener Ryszard Stondzik zmienił ustawienie na 3-4-3, co od razu przeniosło się na obraz gry gości, którzy zaczęli śmielej atakować. W 80. minucie Grudzień z prawej strony podał do Starowicza w pole karne, ten mu odegrał, ale Grudzień trafił w boczną siatkę. Dwie minuty później był już remis. Karcz podciągnął z piłką od środka boiska i z około 30 metrów kapitalnym strzałem posłał futbolówkę w samo "okienko". W 85. minucie Grunwald wyszedł z kontrą dwóch na dwóch, ale Mąka próbował przełożyć sobie piłkę na lewą nogę i stracił ją. Gospodarze wyprowadzili szybki kontratak: zagrana piłka trafiła na lewą stronę do Hendla, ten wrzucił przed bramkę do Kaczmarczyka, ale strzał Polonisty Janosz nogą wybił na rzut rożny. Miejscowi krótko rozegrali stały fragment gry i wrzucili piłkę w pole karne, Hendel odegrał ją na długi słupek i Kapitan z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Grunwald do końca dążył do wyrównania. W 93. minucie wywalczył wolny spod linii bocznej pola karnego, do "16-tki" podążył i bramkarz Janosz, ale Sadlok trafił piłką w mur gospodarzy, a po chwili sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Następne spotkanie w ramach 28. kolejki Grunwald rozegra w najbliższą środę. Na własnym stadionie o godzinie 17.00 podejmie Polonię Marklowice.

Składy: Leszek, Relacja: sw_franek

Dodał: Leszek 17.05.2008 (Saturday) 20:04