Trampkarze '93 (6. kolejka): Slavia Ruda Śląska 1-0 Grunwald

Slavia Ruda Śląska  1-0  Grunwald Ruda Śląska  (1-0)

A.Hajnsz - K.Iwanowski, M.Bugański (kpt), Ł.Szołtysek, R.Cieśluk - K.Matla, J.Haase (36. M.Pandzioch), D.Copik, K.Mendecki, D.Sierpiński - K.Krauss (36. D.Mańka)
Trener: Ireneusz ADAMCZYK
Kierownik: Mariusz HAASE

Trampkarze Grunwaldu rozpoczęli serię rewanżową. W sobotę w Rudzie "zieloni" przegrali ze Slavią 0-1. Trener Ireneusz Adamczyk ustawił swój zespół defensywnie, z wysuniętym jednym napastnikiem. W I połowie przeważali gospodarze, którzy stworzyli kilka sytuacji bramkowych. Zawodnicy Slavii jednak albo pudłowali, albo na przeszkodzie stawał im Artur Hajnsz. Przed przerwą miejscowi zdobyli bramkę do szatni. Po rogu nieupilnowany napastnik Slavii głową umieścił piłkę w siatce. W przerwie trener Grunwaldu był zmuszony dokonać dwóch zmian, gdyż dwóch jego zawodników - Haase i Krauss - ze względów zdrowotnych nie było w stanie dalej kontynuować gry. Do ataku powędrował więc rezerwowy bramkarz Dawid Mańka. O dziwo w II części gra "zielonych" wyglądała lepiej. Drugie 35 minut było wyrównane. Halembianie próbowali strzałów z dystansu, ale wszystko bronił bramkarz. Nasi zawodnicy mogli pokusić się o remis. Dziesięć minut przed końcem meczu Daniel Sierpiński z boku pola karnego minął obrońcę i oddał plasowany strzał w długi róg, jednak golkiper sparował piłkę. Po kilku ostatnich porażkach Grunwald był bliski zdobycia punktu. "Zielonych" należy pochwalić w tym meczu za walkę.

Dodał: X6per 18.05.2008 (Sunday) 21:12