Juniorzy '90/91 (25. kolejka): Grunwald 0-1 Józefka Chorzów

Juniorzy '90/91:
Grunwald Ruda Śląska  0-1  Józefka Chorzów  (0-0)

M.Szymała - D.Szombara, Ł.Lein (kpt), M.Janus - M.Markowicz - Paweł Najda, D.Majchrzyk, M.Kasprzak (82. K.Krawczyk) - S.Żydek, T.Brożek, J.Brudny (72. Piotr Najda)
Trener: Marek FEIGE

We wczorajszym spotkaniu juniorzy Grunwaldu minimalnie przegrali z Józefką Chorzów 0-1. Mimo sporych braków kadrowych 'zielonym' należą się spore słowa uznania za ambicję, walkę i zaangażowanie. To właśnie z powodu braku chętnych zawodników, trener Feige desygnował do gry na pozycję napastnika nominalnego bramkarza w obozie gospodarzy Sebastiana Żydka. I to właśnie on pierwszy w meczu stanął przed szansą otworzenia wyniku, jednak jego strzał z 5. minuty obronił bramkarz gości. Chwilę później znów z dobrej strony pokazał się Żydek. Odebrał piłkę obrońcy, ale w polu karnym jego strzał znów wybronił golkiper przyjezdnych. W 9. minucie lewą stroną przedarł sie Majchrzyk i strzelił w krótki róg, ale bramkarz wybił piłkę na róg. W 25. minucie Józefka poważniej zagroziła bramce Szymały. Z prawej strony piłka została zagrana w pole karne, a napastnik gości w pełnym biegu strzelił wysoko nad bramką. Trzy minuty później Markowicz świetnie zagrał prostopadłą piłkę pomiędzy chorzowian, ale Brudny z Kasprzakiem nie zrozumieli się i w efekcie piłka padła łupem bramkarza. Po przerwie goście śmielej zaatakowali, ale ich strzały przechodziły obok bramki. Jednak w 76. minucie wyszli na prowadzenie. Piłka została zagrana z lewej strony pola karnego wzdłuż bramki, tam dopadł do niej napastnik Józefki i posłał do siatki. Gospodarze odpowiedzieli natychmiast. Brożek wrzucił piłkę na prawo na wysokość pola karnego, Paweł Najda strzelił na bramkę, ale bramkarz zdołał sparować piłkę i ta przeszła obok słupka. W końcówce spotkania goście trafili jeszcze w poprzeczkę i próbowali strzałów z dalszej odległości ale wynik nie uległ już zmianie.
Następny mecz juniorzy zagrają w niedzielę w Chorzowie z tamtejszą Zantką.

Dodał: sw_franek 19.05.2008 (Monday) 02:19