Juniorzy '90/91 (26. kolejka): Zantka Chorzów 2-0 Grunwald

Juniorzy '90/91:
Zantka Chorzów  2-0  Grunwald Ruda Śląska  (1-0)

S.Żydek - D.Kopyto, P.Martyn, Ł.Lein (kpt) - Paweł Najda, R.Malejka, D.Szombara, D.Majchrzyk, Piotr Najda - M.Zuga, T.Brożek
Trener: Marek FEIGE

Zespół juniorów Grunwaldu w meczu 26. kolejki zmierzył się z Zantką Chorzów, której uległ 0-2. Mecz był bardzo wyrównany, czasami nawet pod dyktando "zielonych". Pierwsza bramka padła już w 5. minucie. Po strzale z 35 metrów źle ustawiony Żydek nie zdołał obronić strzału. W pierwszej połowie groźne strzały oddawali: Lein - minimalnie nad poprzeczką, Majchrzyk - niecelnie obok lewego słupka, Martyn - mocno, lecz obok słupka. W drugiej połowie najpierw sędzia nie odgwizdał faulu w polu karnym na Zudze, pózniej zawodnik gospodarzy zagrał reką w polu karnym, lecz sędzia zagwizdał zagranie ręką przed szesnastką. W 70. minucie Grunwald stracił drugą bramkę. W sytuacji sam na sam Żydek nie zdołał obronić strzału. W drugiej połowie na bramkę Zantki strzały oddali: Zuga - sam na sam z bramkarzem, ale ten wygrał pojedynek, Majchrzyk - strzał obok bramki, Brożek - dwa razy głową, lecz za lekko i bramkarz zdołał wyłapać futbolówkę.

Wypowiedź trenera Feige po meczu: "Niech młodsi biorą przykład z zespołu juniorów, który walczy ambitnie na boisku".

Następny mecz drużyna juniorów zagra za tydzień w niedzielę na własnym boisku z Gazobudową Zabrze, z którą w rundzie jesiennej wygrał 4-2.

Dodał: beny 25.05.2008 (Sunday) 13:28