Juniorzy '90/91 (27. kolejka): Grunwald 0-0 Gazobudowa Zabrze

Juniorzy '90/91:
Grunwald Ruda Śląska  0-0  Gazobudowa Zabrze

S.Żydek - D.Szombara, Ł.Lein, M.Miluski - D.Kopyto - M.Markowicz, D.Majchrzyk (kpt), P.Martyn - R.Malejka, T.Brożek, M.Szymała (38. M.Zuga)
Trener: Marek FEIGE

We wczorajszym spotkaniu juniorów Grunwald zremisował z rówieśnikami z Gazobudowy Zabrze 0-0. W przekroju całego spotkania miejscowi byli drużyną lepszą, posiadali przewagę optyczną, ale nie potrafili udokumentować tego choćby jedną bramką.
W 6. minucie okazję na bramkę mieli zabrzanie. Po rzucie rożnym głową strzelał jeden z zawodników gości, ale Żydek wybronił ten strzał. W 36. minucie z dalsza uderzał Majchrzyk, jednak nad poprzeczką. W 40. minucie Sebastian Żydek wyszedł do prostopadłej piłki, złapał ją, ale zatrzymał się z nią tuż za linią pola karnego. Na szczęście zdołał sparować piłkę po rzucie wolnym na rzut rożny, a po nim piłka po główce przeleciała nad poprzeczką. Jeszcze w 45. minucie szansę miał Lein, ale jego strzał z wolnego bramkarz sparował na róg.
W drugiej połowie 'zieloni' zaatakowali śmielej. Po godzinie gry z wolnego strzelał Lein, ale piłkę po rykoszecie złapał bramkarz gości. W 67. minucie Zuga uderzył nad poprzeczką. 3 minuty później strzelał Majchrzyk, piłka zmieniła lot po rykoszecie, ale wchodzącego za nią w pole karne Brożka uprzedził golkiper zabrzan. W 71. minucie na bramkę Żydka uderzał jeden z gości, bramkarz sparował piłkę, a obrońcy wyjaśnili sytuację. 2 minuty potem uderzał Brożek, ale piłka po nodze obrońcy wyszła na róg. Najbliżej gola był Zuga, ale jego strzał z wolnego z 76. minuty trafił w słupek. Po rogu tuż pod poprzeczkę głową uderzał Markowicz, ale bramkarz z najwyższym trudem sparował jego uderzenie. W 80. minucie z wolnego Zuga uderzył nad bramką. 83. minuta i tym razem z wolnego Lein, ale bramkarz obronił. W 86. minucie Brożek podał do Martyna, ten w polu karnym zwlekał z oddaniem strzału do ostatniej chwili i posłał piłkę obok słupka. Jeszcze w doliczonym czasie próbował Brożek, ale uderzył niecelnie, a Zuga, po wrzutce Markowicza, posłał piłkę nad poprzeczką.
Następne spotkanie juniorzy Grunwaldu zagrają w Świętochłowicach z tamtejszym Śląskiem.

Dodał: sw_franek 02.06.2008 (Monday) 14:56