Zapowiedź: Grunwald - Concordia

Już dzisiaj kolejne spotkanie ligowe rozegrają nasi zawodnicy. W Halembie o godz. 17.00 GRUNWALD będzie gościł Concordię Knurów.

Na żywo będziemy podawać wynik z tego spotkania.

Zespół z Knurowa w poprzednim sezonie zajął 3. miejsce w rozgrywkach V ligi. O klasę wyżej awansowały ekipy z Zabrza - Sparta i Gwarek. Ten ostatni jednak zrezygnował z gry na szczeblu IV ligi i jego miejsce zajęła Concordia.

Na inaugurację sezonu 2008/2009 Concordia pokonała Rekord Bielsko-Biała 3-1. Pierwsza bramka padła 10 minut po przerwie, a zdobyli ją goście, którzy od 25. minuty po czerwonej kartce grali w osłabieniu. W 63. minucie na placu gry pojawił się Damian Tkocz, który niespełna minutę później wyrównał stan spotkania. Miejscowi wykorzystali przewagę liczebną i w 70. minucie knurowian na prowadzenie wywindował Tomasz Dura. Cztery minuty przed końcem spotkania wynik ustalił rezerwowy Mateusz Mikulski.
W sobotę Concordia nie rozegrała u siebie spotkania z Zaporą Porąbka ze względu na zalane boisko. Nowy termin meczu nie jest jeszcze znany.

Transfery Concordii (za dziennikiem "Sport"):
- odeszli:
Sławomir Antosz (nie podjął treningów), Piotr Karwowski i Łukasz Pilc (obaj do Victorii Chróścice), Paweł Zarzycki (GKS Jastrzębie)
- przyszli:
Mateusz Mikulski, Michał Szczot, Damian Tkocz (wszyscy z drużyny juniorów), Maciej Modliszewski (Przyszłość Ciochowice), Adrian Wądołowski (Piast Gliwice) i Mateusz Żebrowski (Gwarek Zabrze).

Trener Grunwaldu Ryszard Stondzik ma praktycznie wszystkich zawodników do dyspozycji (prócz Łukasza Leina i Arkadiusza Spiolka) i zapewne wystawi ten sam skład co w meczu z Unią w myśl zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia.

W przypadku zwycięstwa Grunwald zanotuje 700. zwycięstwo w meczu ligowym - do tej pory w 1563 spotkaniach "zieloni" odnieśli 699 zwycięstw, 321 meczów zremisowali, a 543 przegrali, bramki: 2786-2229

Przypuszczalne składy:
Janosz - Sołtysik M, T.Szpoton, Jarczyk - Karcz - Wolny M, R.Szpoton, Sadlok, Łęcki - Rudyk, Kot M

CONCORDIA:
Żebrowski M - Wieliczko M, Bagiński, Folcik, Grodoń - Szymura, Hanak, Salwa, Dura - Modliszewski, Przesdzing M

M - Młodzieżowiec

Ostatni raz Grunwald zmierzył się z Concordią w sezonie 2001/2002 w rozgrywkach III ligi. Jesienią w Knurowie był remis 1-1 (gol Adriana Wasika), a w Halembie na wiosnę wygrał Grunwald 1-0 po bramce Rafała Szpotona.

Trzy ostatnie mecze w Halembie:
1997/1998 (III liga): Grunwald 3-2 Concordia (Stanisław Wróbel, Adrian Kudełko, Adrian Przybyła)
2000/2001 (III liga): Grunwald 1-0 Concordia (Mirosław Bąk)
2001/2002 (III liga): Grunwald 1-0 Concordia (Rafał Szpoton)