Dżokerzy IV ligi po 3 kolejkach

W dwóch spotkaniach 3. kolejki rezerwowi zadecydowali o wyniku.

W Ornontowicach w meczu Gwarka z Metalem Skałką WG Żabnica po godzinie gry utrzymywał się wynik bezbramkowy. W końcu trener gości Adam Nocoń zdecydował się na zmianę. Murawę opuścił Słowak Jan Jetko, a zastąpił go rodak Michal Vozar, który już dwie minuty później zdobył bramkę dla Skałki, a za następne pięć minut dołożył drugie trafienie. Wynik na 3-0 w 78. minucie ustalił drugi rezerwowy - Damian Nowak. Zawodnik Skałki pojawił się na boisku 12 minut wcześniej przy stanie 1-0 dla swojego zespołu.

Łąka w 2 kolejkach zdobyła tylko punkt. Miejscowi liczyli, że uda się coś urwać w starciu z wiceliderem z Rogowa. Po meczu cieszyli się tylko goście, którym udało się wywieźć 3 cenne punkty. Zadecydowała jedna bramka. Jedenaście minut przed końcem spotkania Piotr Kuś skorzystał z centry i głową ulokował piłkę w siatce. Napastnik Przyszłości zdobył 3. gola w tym sezonie wchodząc z ławki (został liderem naszego rankingu) - w 19. minucie zmienił kontuzjowanego Wojciecha Dzierżengę.

W drużynie GKS-u II Jastrzębie w meczu z Unią Racibórz 4-0 (1-0) wystąpiło kilku zawodników z kadry I-ligowego zespołu, m.in. Marek Kubisz i Kamil Kostecki, którzy w poprzednim sezonie zdobywali gole dla Energetyka ROW Rybnik. Ich poczynania z trybun bacznie obserwował trener I zespołu Jerzy Wyrobek oraz pozostali zawodnicy. Marek Kubisz wyszedł w podstawowym składzie i zdobył pierwszą oraz ostatnią bramkę meczu. Z kolei Kamil Kostecki pojawił się na placu gry po przerwie. Po 8 minutach podwyższył rezultat na 2-0.

Dżokerzy po 3 kolejkach:
3 bramki: Kuś (Rogów)
2 bramki: Hendel (Łaziska), Vozar (Żabnica)
1 bramka: Bednarczyk (Bojszowy), Kostecki (Jastrzębie II), Mikulski (Concordia), Damian Nowak (Żabnica), Roczniak (Łaziska), Szala (Ornontowice), Szymoniak (Łąka), Tkocz (Concordia), Zuga (Grunwald)

źródło: własne, "Sport", strony internetowe klubów IV ligi

Dodał: Leszek 22.08.2008 (Friday) 22:46