Archiwum 2008

Zapowiedź: Grunwald - Rekord (po raz 1.), "100-tka" "Słomy"

W weekend zostanie rozegrana 5. kolejka IV ligi. W sobotę o godz. 11.00 GRUNWALD będzie podejmował w Halembie Rekord Bielsko-Biała.

Na naszej stronie na żywo będziemy podawać wynik z tego spotkania.

Drużyna Rekordu w poprzednim sezonie wygrała bielską okręgówkę i wywalczyła historyczny awans do IV ligi. Klub z Lipnika (dzielnicy Bielska) istnieje od 1994 roku, ale na otwartych boiskach występuje od sezonu 1999/2000. W rozgrywkach IV ligi rekordziści nie spisują się najlepiej. Na inaugurację podopieczni Piotra Kusia przegrali w Knurowie z Concordią 1-3. Od 25. minuty po czerwonej kartce Rekord grał o jednego zawodnika mniej. Po przerwie, mimo osłabienia, objął prowadzenie po golu Wojciecha Łysonia. Później bramki zdobywali już tylko gospodarze. W 2. kolejce w Bielsku-Białej doszło do starcia dwóch beniaminków i lepszy był ten z Bojszów. Rekord znowu prowadził (gol Pawła Suskiego), ale znowu zszedł z boiska pokonany. GTS w ciągu 3 minut zdobył dwa trafienia i wygrał 2-1. Kilka dni później bielszczanie gościli w Porąbce i zdobyli pierwszy punkt w IV lidze. W 27. minucie prowadzenie Rekordowi dał Piotr Szymura. Do pełni szczęścia zabrakło 3 minut. Zapora wyrównała na 1-1 w 87. minucie. Natomiast przed tygodniem przed własną widownią Rekord przegrał aż 0-3 z LKS-em Czaniec.
W tabeli bielszczanie z jednym punktem zajmują 15. miejsce.

W zespole z "Cygańskiego Lasu" - jak podaje strona internetowa bts.rekord.com.pl - panuje szpital. Z gry w jutrzejszym meczu wyłączeni są: Grzegorz Bogdan, Krzysztof Kania, Piotr Pawełek, Paweł Suski i Krystian Szczotka.

W przerwie między rozgrywakmi Rekord zasilili m.in. pomocnik Grzegorz Bogdan (Energetyk ROW Rybnik) oraz obrońcy - Jarosław Piwkowski (BKS Stal Bielsko-Biała) i Marcin Woźny (Metal WG Skałka Żabnica).

Do dyspozycji trenera Grunwaldu Ryszarda Stondzika są wszyscy zawodnicy z ostatniego meczu, nikt nie narzeka na kontuzje.

Jutrzejszy występ obrońcy "zielonych" Tomasza Jarczyka będzie jego 100. meczem w I zespole Grunwaldu.