Juniorzy '91 (1. kolejka): Grunwald 0-0 MUKP Dąbrowa Górnicza

Grunwald Ruda Śląska  0-0  MUKP Dąbrowa Górnicza

S.Żydek - R.Malejka (46. M.Kasprzak), Ł.Lein, Ł.Koś - D.Kopyto - P.Kucharz (kpt), D.Majchrzyk, J.Brudny - P.Martyn, M.Zuga, T.Stefański (46. D.Szombara)
Rezerwowi: M.Szymała - T.Brożek, M.Wasylko, K.Wyrwich
Trener: Marek FEIGE

W swoim pierwszym spotkaniu w ramach Okręgowej Ligi Juniorów podopieczni Marka Feige zremisowali na własnym obiekcie z MUKP-em Dąbrowa Górnicza 0-0.
W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, z lekką przewagą miejscowych. To oni pierwsi zaatakowali. Już w 3. minucie celny, acz zbyt słaby strzał oddał Majchrzyk. W 20. minucie rzut wolny wykonywali goście, ale Żydek sparował piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później miejscowi stworzyli sobie najlepsze okazje na zdobycie gola w pierwszej połowie. Po rzucie rożnym ładnie uderzył Koś, ale bramkarz gości sparował piłkę na róg. Po kolejnym rogu głową strzelał Kopyto, jednak golkiper gości znów popisał się udaną interwencją. W 29. minucie prostopadłą piłką uruchomiony został Zuga, ale tego uprzedził bramkarz. W kolejnych minutach do głosu doszli goście, ale Żydek dwukrotnie obronił groźne strzały z bliska zawodników gości. Jeszcze w 45. minucie oko w oko stanął z Żydkiem napastnik z Dąbrowy, ale bramkarz "zielonych" wygrał ten pojedynek.
W drugiej połowie gra siadła i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 61. minucie w sytuacji sam na sam z Żydkiem znalazł się jeden z juniorów gości, lobnął wychodzącego z bramki golkipera, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Pięć minut później najlepszą okazję w drugiej połowie miał Grunwald. Zuga groźnie uderzał głową pod poprzeczkę, ale bramkarz gości zdołał sparować piłkę. W końcówce spotkania szansę mieli jeszcze przyjezdni, ale po rzucie wolnym piłkę z linii wybili obrońcy i spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym.

Dodał: sw_franek 31.08.2008 (Sunday) 11:53