Juniorzy '91 (2. kolejka): Grunwald 5-1 GTS Bojszowy

Grunwald Ruda Śląska  5-1  GTS Bojszowy  (1-1)

4-1 Martyn, 90+1 min.
5-1 Malejka, 90+3 min. (głową)

S.Żydek (90. M.Szymała) - R.Malejka, D.Kopyto, P.Kucharz, Ł.Koś - M.Wasylko (69. T.Brożek), Ł.Lein (kpt), D.Majchrzyk, K.Wyrwich (46. M.Kasprzak) - J.Brudny (46. M.Zuga), P.Martyn
Trener: Marek FEIGE

W swoim drugim spotkaniu w ramach Okręgowej Ligi Juniorów, podopieczni Marka Feige pokonali swoich rówieśników z GTS-u Bojszowy 5-1. Gospodarze od początku spotkania ruszyli do zdecydowanych ataków i już po 25 sekundach mogli objąć prowadzenie, ale strzał Wasylki bramkarz gości z trudem wybił na róg. "Zieloni" poszli za ciosem i konstruowali kolejne akcje ofensywne... a gola nieoczekiwanie zdobyli goście. W 10. minucie wykonywali rzut rożny. Napastnik gości przegrał pojedynek główkowy z obrońcą miejscowych, piłka spadła w okolice 12. metra, a jeden z graczy przyjezdnych posłał piłkę po dłuższym rogu. Prowadzeniem nie cieszyli się długo, bowiem 4 minuty później płaski strzał tuż przy słupku Majchrzyka sprawił, że już był remis. Goście próbowali się odgryźć, lecz wpierw uderzali niecelnie (17. minuta), by po chwili po kiksie obrony znaleźć się z Żydkiem "oko w oko", jednak bramkarz miejscowych udaną paradą nie dał się pokonać. W 25. minucie piłkę w pole karne do Martyna podawał Koś, lecz ten uderzył niecelnie. Cztery minuty później znów sam na sam z Żydkiem znalazł się napastnik GTS-u, jednak uderzył obok słupka. W końcówce pierwszej połowy młodzi adepci Grunwaldu mieli jeszcze szanse na zmianę wyniku. W 40. minucie po rzucie wolnym piłka spadła przed pole karne, dopadł do niej Kopyto i uderzył z ponad 25 metrów w słupek, a w 45. minucie Koś uderzył tuż obok słupka.

W drugiej połowie sygnał do ataków dał wprowadzony w przerwie Zuga, ale wpierw strzelił wprost w środek bramki, a później z wolnego nad poprzeczką. Po upływie kwadransa miejscowi wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego piłka zostaje wrzucona w pole karne, trafia pod nogi Martyna, ten mija obrońcę i strzałem pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi. Swojej bramki szukał Zuga, lecz kolejno w 64. minucie po podaniu Kasprzaka posłał futbolówkę wysoko nad bramką, w 75. minucie strzelał głową obok bramki, w 78. z wolnego uderzał w mur, a w 81. minucie uprzedził go bramkarz. Dwie minuty później w pole karne z piłką wbiegł Kasprzak, ale uderzył obok bramki. W 88. minucie wreszcie swojego gola zdobył aktywny Zuga. Kasprzak wrzucił piłkę z prawej strony, obrońca wybił futbolówkę w okolice linii pola karnego, głową zgrał ją Malejka, a będący na 16. metrze Zuga z pierwszej piłki posłał ją do siatki. W doliczonym czasie gry Grunwald dorzucił jeszcze dwa trafienia. Po rzucie rożnym piłka trafiła w polu karnym do Martyna, ten z bliska zaliczył swoje drugie trafienie, a w 3. minucie doliczonego czasu gry, po wolnym Zugi, głową do siatki trafił Malejka i ustalił końcowy wynik na 5-1.

Kolejne spotkanie juniorzy zagrają w następną niedzielę, kiedy to o godzinie 9.30 zmierzą się w Jaworznie z tamtejszym Górnikiem.

(kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie)

1. Radość "zielonych" po efektownym, pierwszym zwycięstwie w sezonie.

Dodał: sw_franek 31.08.2008 (Sunday) 17:14