Zapowiedź: Łąka - Grunwald (po raz 10.)

W niedzielę o godz. 16.00 GRUNWALD zagra na wyjeździe z LKS-em Łąka.

Na naszej stronie na żywo będziemy podawać wynik z tego spotkania.

LKS z 22 punktami zajmuje 10. miejsce w tabeli, mając w zanadrzu jeszcze pierwszy mecz wiosenny z Wawelem Wirek.
Drużyna z Łąki rozegrała w tym roku tylko jedno spotkanie. W ostatnią niedzielę w obecności 600 widzów pokonała u siebie Victorię Jaworzno 3-0. Bramki dla podopiecznych Janusza Marca zdobyli dwaj młodzieżowcy: Andrzej Żur (rocznik 87) dwie - w 45+1. i 49. minucie i Bartosz Wojtków (rocznik 88) jedną - w 85. minucie. Andrzej Żur z 9 bramkami jest najlepszym strzelcem zespołu.

W przerwie zimowej do LKS-u Łąka dołączyli m.in. Jacek Biedrzycki (rocznik 87, Czarni Piasek), Tomasz Tomanek (r. 83, Znicz Jankowice), Grzegorz Ulczak (r. 87, Polonia Bytom), Dominik Wieczorek (r. 90) i Marek Żebrowski (r. 89. SMS Bielsko-Biała), Bartosz Wojtków (r. 88, Wisła Strumień), Artur Żagan (r. 87, Podbeskidzie Bielsko-Biała). Natomiast ubyli: Andrzej Maślorz (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Krzysztof Pitry (LKS Wisła Wielka), Artur Ryguła i Zdzisław Operchalski (Iskra Pszczyna), Marcin Woźny (Metal WG Skałka Żabnica).

/zmiany kadrowe za: "Sport"/

W niedzielę trener Fryderyk Duda nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za 7. żółtą kartkę Radosława Chołuja. Pozostali zawodnicy, w tym Paweł Wróblewski, który trenował już z zespołem oraz Sebastian Jurok - odpoczywał w meczu z Pniówkiem za 4. "żółtko" - są do dyspozycji trenera.

Przypuszczalne składy:
LKS:
Żebrowski M - Deringer, Biedrzycki M, Tomanek, Żagan M - Kuś, Wróbel, Adam Maślorz, Folek - Wojtków M, A.Żur M

Janosz - Wolny M, T.Szpoton, Baran - Karcz - R.Szpoton, Rudyk, Jurok, Grudzień M - Kot M, Sadlok

M - Młodzieżowiec

Mecz Grunwaldu z LKS-em Łąka będzie 10. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych spotkaniach 3 razy wygrał Grunwald, 2 razy LKS, a 4 mecze zakończyły się remisem. Stosunek bramkowy wynosi 20-13 dla Grunwaldu.