B±k i Groehlich zawodnikami Grunwaldu

Piotr B±k i Łukasz Groehlich ponownie będ± występować w Grunwaldzie. Dzisiaj obaj zostali potwierdzeni w ¦l±skim ZPN do gry w zielonych barwach i po południu uczestniczyli w pierwszym treningu. Być może już w ¶rodę wyst±pi± w meczu 6. kolejki IV ligi przeciwko rezerwie GKS-u Jastrzębie, je¶li trener Ryszard Stondzik zdecyduje się ich wystawić.

Piotr B±k urodził się 12 lutego 1988 roku. Jest wychowankiem Ruchu Chorzów. Do Grunwaldu trafił w lipcu 2007r. Debiutował w meczu 1. kolejki BKS Stal Bielsko-Biała 1-2 Grunwald (11.08.2007). Pojawił się na boisku w 70. minucie i w 93. zaliczył asystę przy zwycięskim golu. Ł±cznie rozegrał 9 meczów (172 minuty). W rundzie wiosennej 2008 w Halembie już nie grał, gdyż przeniósł się z dużych boisk na halę - do Clearexu Chorzów. Teraz ponownie zagra w Grunwaldzie. Może występować na bocznej obronie lub pomocy.

Łukasz Groehlich urodził się 2 marca 1985 roku. Jest wychowankiem Ruchu Chorzów. Następnie występował w II-ligowej Polonii Bytom i w III-ligowej Walce Zabrze. Do Grunwaldu trafił na pocz±tku marca 2008r., jednak ze względu na kontuzję, której doznał w sparingu, zadebiutował dopiero w drugim meczu wiosennym - w spotkaniu 18. kolejki Grunwald 0-2 Pniówek Pawłowice ¦l±skie (29.03.2008). Ł±cznie zagrał w 11 meczach (821 minut) - głównie na lewej obronie b±dĽ na pozycji forstopera. Po sezonie 2007/08 szukał klubu. Ostatecznie zagra ponownie przy Kłodnickiej.

Treningi wznowił dzisiaj już Arkadiusz Spiolek, który w jednym z letnich sparingów doznał złamania obojczyka. Natomiast w poprzednim tygodniu treningi podj±ł bramkarz Patryk Majdak (rocznik 1989, dwa mecze w I zespole), który wiosn± 2008 nigdzie nie grał.

Dodał: Leszek 01.09.2008 (Monday) 20:46