Juniorzy '91 (3. kolejka): Górnik Jaworzno 3-0 Grunwald

Górnik Jaworzno  3-0  Grunwald Ruda Śląska  (2-0)

(65.) - Michał Zuga (kopnięcie rywala)

S.Żydek - D.Szombara, Ł.Lein (kpt), D.Kopyto, Ł.Koś - M.Wasylko (63. M.Markowicz), P.Kucharz, D.Majchrzyk, M.Kasprzak (77. T.Brożek) - R.Malejka (33. M.Zuga), P.Martyn
Rezerwowi: M.Szymała - K.Wyrwich
Trener: Marek FEIGE

W wyjazdowym spotkaniu 3. kolejki Okręgowej Ligi Juniorów Grunwald doznał pierwszej porażki w sezonie, przegrywając w Jaworznie 0-3. Halembianie rozegrali słaby mecz. W przeciągu 90 minut nie zagrozili poważnie bramce gospodarzy. W drużynie Grunwaldu najjaśniejszą postacią był pewnie broniący Sebastian Żydek, który kilkakrotnie ratował zespół od utraty gola. Wyróżnić można by też jeszcze kapitana Łukasza Leina.
Pierwsza bramka padła w 15. minucie. Po krótko rozegranym rzucie wolnym w okolicach narożnika pola karnego zawodnik Górnika podciągnął z 2 metry wzdłuż linii 16. metra i ładnym strzałem po dalszym słupku umieścił piłkę w siatce. W 32. minucie mogło być 2-0, ale Sebastian Żydek skutecznie interweniował w sytuacji sam na sam. Po chwili jednak po raz drugi wyciągał piłkę z siatki. Strata piłki przez Grunwald szybko uruchomiła akcję miejscowych. Po dograniu na długi słupek napastnik Górnika dopełnił formalności.
Jedenaście minut po przerwie jaworznianie mieli kolejną okazję, a strzał z dystansu Sebastian Żydek sparował na róg. Od 65. minuty Grunwald grał w osłabieniu, po tym jak Michał Zuga sam wymierzył sprawiedliwość. W 77. minucie po raz kolejny obronną ręką w starciu jeden na jeden wyszedł golkiper halembian. Pięć minut później padła ostatnia bramka meczu. W sytuacji sam na sam zawodnik Górnika strzelił w długi róg.

Dodał: Leszek 07.09.2008 (Sunday) 13:30