Nie pomógł powrót prezesa na ławkę: Grunwald 0-2 LKS Łąka

W sobotnim spotkaniu z LKS-em Łąka 'zielonych' poprowadził nowy-stary szkoleniowiec Grunwaldu Teodor Wawoczny. Było to już bowiem jedenaste podejście obecnego prezesa klubu jako szkoleniowca. Niestety tym razem nowy trener nie zaliczył ponownego pojawienia się na ławce miejscowych do udanych, przegrywając z łączanami 0-2. Była to równocześnie 6. porażka Grunwaldu z rzędu.

Goście zaatakowali pierwsi w 6. minucie gry. Rafał Klaja zagrał piłkę do przodu, Andrzej Maślorz urwał się Sołtysikowi i w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Grunwald odpowiedział natychmiast. Kot podał do Rudyka, ten strzelił na bramkę, lecz bramkarz wybił piłkę. Chwilę potem obrońca gości podał do bramkarza, piłkę przejął Rudyk, minął golkipera, ale przed bramką piłkę wybili obrońcy. W 14. minucie Ulczak zagrał na prawą stronę do Andrzeja Maślorza, który wrzucił piłkę przed bramkę, ta trafiła do Jaźwica, ten uderzył z bliska i Matuszczyk wybił piłkę na róg. W 18. minucie Karcz zagrał na prawo do Starowicza, ten mocno strzelił w kierunku bramki. Interweniujący bramkarz zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Obrońca wybił ją przed siebie, dopadł do niej Karcz i uderzył, obrońca wybił piłkę głową, do piłki dopadł Starowicz i został sfaulowany na 17. metrze. Do piłki podszedł Karcz i trafił w poprzeczkę. W 21. minucie R.Szpoton zacentrował z rogu, do odbitej piłki doszedł Karcz, lecz uderzył nad bramką. Do końca pierwszej połowy nie było już klarowniejszych sytuacji podbramkowych i wynik do przerwy pozostał bezbramkowy.

Drugą połowę z 'wysokiego C' zaczęli goście wychodząc na prowadzenie. W 50. minucie Łęcki stracił piłkę, przejął ją Adam Maślorz i zagrał do Jaźwica, ten do Andrzeja Maślorza, który przepchnął się z piłką między obrońcami i strzelił, Matuszczyk odbił, ale piłka przy słupku wpadła do siatki. Grunwald mógł doprowadzić do remisu w 64. minucie. Rudyk zagrał na prawo do Mąki, ten wrzucił piłkę tak, że ta odbiła się od poprzeczki, przejął ją R.Szpoton, jednak nie udało mu się trafić do siatki. W 66. minucie z wolnego uderzył Karcz, bramkarz odbił futbolówkę przed siebie, doskoczył do niej Starowicz i uderzył głową, lecz bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 68. minucie po wolnym Mąki piłkę w polu przejął Starowicz, ale uderzył niecelnie. Chwilę później Łąka zdobyła drugiego gola. T.Szpoton źle zagrał przy linii bocznej, piłkę przejął Andrzej Maślorz, popędził na bramkę, minął Matuszczyka i posłał piłkę do siatki obok powracającego 'Cichego'. W 83. minucie T.Szpoton zahaczył nogą wychodzącego na czystą pozycję Adama Maślorza i sędzia posłał stopera 'zielonych' przed końcem pod prysznic. Szansę na hattricka miał jeszcze Andrzej Maślorz, jednak wpierw obrońcy wyłuskali mu piłkę spod nóg, a później zamiast strzelać, szukał lepiej ustawionego partnera i wynik nie uległ już zmianie.

Następne spotkanie Grunwald rozegra w sobotę w Bojszowach, kiedy to o godzinie 15.30 zagra z tamtejszym beniaminkiem IV ligi GTS-em.

Dodał: sw_franek 30.09.2008 (Tuesday) 23:04