Dżokerzy IV ligi w 8., 9. i 10. kolejce

W 8. kolejce czterech zawodników wpisało się na listę strzelców po wejściu z ławki.
W Raciborzu kilka minut po przerwie Unia przegrywała z GTS-em Bojszowy 0-2. Dwie zmiany trenera gospodarzy przyniosły efekt. W 77. minucie na boisko wszedł Kamil Szałkowski i pięć minut później zdobył gola kontaktowego. Niespełna 180 sekund po tym golu Unia doprowadziła do remisu. Bramkę na wagę punktu zdobył Mirosław Pniewski, przebywający na placu gry od początku II połowy.
Zarówno w Halembie jak i w Knurowie gole rezerwowych przypieczętowały zwycięstwa bieniaminków. Gwarek Ornontowice pokonał Grunwald 3-1, a ostatniego gola dla gości zdobył trzy minuty przed końcem meczu Radosław Chołuj, były zawodnik miejscowych - od 65. minuty na boisku. Również w tej samej minucie wszedł Paweł Przesdzing, który w 3. doliczonej minucie ustalił wynik na 3-1 dla Concordii w spotkaniu z Łąką.

W 9. kolejce - po raz pierwszy w sezonie - bramki zdobywali wyłącznie zawodnicy z podstawowego składu.

W ostatniej, 10. serii spotkań aż siedmiu piłkarzy wcieliło się w rolę dżokera. Po raz czwarty uczynił to lider naszej klasyfikacji, a jednocześnie współlider klasyfikacji strzelców - Piotr Kuś z Przyszłości. Snajper z Rogowa spotkanie derbowe z Unią tym razem rozpoczął na ławce. W 71. minucie pojawił się na murawie i w 86. otworzył wynik spotkania. Goście nie zgarnęli kompletu punktów, bowiem zawodnik Unii Wojciech Podolak - wszedł w tej samej minucie co Kuś - w 3. doliczonej minucie zamienił rzut karny na bramkę (1-1).
W Porąbce w pojedynku beniaminków - Zapory z GTS-em - lepszy okazał się minimalnie zespół gospodarzy. Jedynego gola meczu zdobył Mateusz Janosz, który pojawił się na boisku od II połowy i kwadrans po przerwie trafił za trzy punkty.
Losy meczu innych beniaminków - Górnika Pszów z Gwarkiem Ornontowice - były już praktycznie przesądzone. Przyjezdni po golach w 44., 58. i 75. minucie prowadzili 3-0, ale w końcówce musieli drżeć o wynik. W 88. minucie bramkę na 1-3 strzelił Artur Sobala, a w 90. trafienie kontaktowe zaliczył Tycjan Liberacki - obaj pojawili się na boisku w 65. minucie. Na szczęście dla gości więcej goli już nie padło i Gwarek odniósł 5. wyjazdowe zwycięstwo.
Concordia pokonała u siebie LKS Czaniec 2-1, a przegrywała od 35. minuty 0-1. Pięć minut później knurowianie wyrównali. W przerwie wśród gospodarzy nastąpiła zmiana. Na II połowę wyszedł Paweł Przesdzing i w 53. minucie zdobył gola na 2-1, który okazał się zwycięskim.
W Łaziskach Górnych Polonia rozgromiła ostatni zespół tabeli Rymer Rybnik 6-0. Na pięć minut przed końcem meczu wynik ustalił Paweł Kubies - od 65. minuty na placu gry.

Dżokerzy po 10 kolejkach:
- INDYWIDUALNIE:
4 bramki: Kuś (Rogów)
2 bramki: Hendel (Łaziska), Kobeszko (Rogów), Przesdzing (Concordia), Szweda (Pszów), Vozar (Żabnica)
1 bramka: Bednarczyk (Bojszowy), Beliancin (Żabnica), Chołuj (Ornontowice), Ciepichał (Zapora), Janosz (Zapora), Kostecki (Jastrzębie II), Kubies (Łaziska), Liberacki (Pszów), Łaciak (Rekord), Mikulski (Concordia), Damian Nowak (Żabnica), Oziemina (Bojszowy), Pawliczek (Jastrzębie II), Pniewski (Unia), Podolak (Unia), Roczniak (Łaziska), Salach (Marklowice), Sobala (Pszów), Szala (Ornontowice), Szałkowski (Unia), Szymoniak (Łąka), Świerzyński (Rogów), Tkocz (Concordia), Widenka (Pszów), Zajdel (Ornontowice), Zuga (Grunwald)