Pięć na pięć z Bojszowami

Sobotni mecz Grunwaldu z GTS-em Bojszowy był 5. meczem obu zespołów w historii i po raz 5. wygrali "zieloni". Istniejący od 1950 roku zespół z Bojszów wcześniej występował pod nazwą Dąb, a od niedawna gra jako Gminne Towarzystwo Sportowe.

Poprzednie dwa mecze w Bojszowach również rozstrzygały się w końcówce, a szczególnie ten pierwszy był praktycznie kopią tego sobotniego. Gospodarze po I połowie prowadzili 1-0, by przegrać 1-2. W 1995 roku na 1-1 wyrównał w 70. minucie Krzysztof Pawlik, a gola na wagę 3 punktów zdobył w 90. minucie Dariusz Chrząszcz, który rozstrzygnął także losy pierwszego w historii spotkania obu zespołów - po rozegranym rzucie rożnym "Mały" w 87. minucie z narożnika pola karnego "zawinął" w "okienko" bojszowskiej bramki. W 2008 roku "zieloni" po pierwszej części meczu przegrywali 0-1. Niemal całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafili przeprowadzić skutecznej akcji. W końcu w 87. minucie po wolnym Wojciecha Sadloka Dariusz Kot dobił "wyplutą" przez bramkarza piłkę. Niespełna minutę później akcję wyprowadził Marcin Mąka, na długi słupek zacentrował Wojciech Sadlok i Dawid Rudyk celną główką dał 3 punkty Grunwaldowi.

Mecze Grunwaldu z Bojszowami:
Sezon 1994/95
29.10.1994r. Grunwald - Dąb Bojszowy 1-0 (0-0)
1-0 Chrząszcz, 87 min.

10.06.1995r. Dąb Bojszowy - Grunwald 1-2 (1-0)
1-0 Czarnynoga, 15 min.
1-1 K.Pawlik, 70 min.
1-2 Chrząszcz, 90 min.

Sezon 1995/96
05.11.1995r. Grunwald - Dąb Bojszowy 6-2 (4-0)
1-0 Przybyła, 5 min.
2-0 S.Starowicz, 13 min.
W 15. minucie bramkarz Grunwaldu Mirosław Adamczyk za zagranie ręką poza polem karnym został ukarany czerwoną kartką. Zastąpił go między słupkami Adam Mercik.
3-0 K.Pawlik, 26 min.
4-0 K.Pawlik, 45 min.
4-1 Ścierski, 55 min.
5-1 Przybyła, 57 min.
6-1 K.Pawlik, 82 min.
6-2 Ścierski, 88 min.

08.06.1996r. Dąb Bojszowy - Grunwald 1-3 (1-1)
0-1 K.Pawlik, 16 min.