Półfinał Pucharu Polski (Podokręg Katowice): MKS II Siemianowice Śląskie 0-1 Grunwald

MKS II Siemianowice Śląskie  0-1  Grunwald Ruda Śląska  (0-1)

0-1 Rudyk, 29 min. (asysta: A.Wolny)

MKS II:
Kołodziej - Grosman (36. Wróbel), M.Wolny, Hanak (kpt) (79. Bańczyk), Golda - Joniec (68. Bernat), Polewski (55. Krawczyk), Krzysiek, Seget - Ćwieląg, Painta
Rezerwa: Hojka - Brzenk, Machwic
Trener: Janusz SWATEK

Żydek - A.Wolny, Baran, Gröhlich - Miliczek - R.Szpoton (kpt) (46. Sadlok), Wojtasiewicz, Rudyk (46. Karcz), Wróblewski - Mąka (55. Kot), Starowicz (60. Zuga)
Rezerwa: Janosz - Grudzień, T.Szpoton
Trener: Fryderyk DUDA

Żółte kartki: Hanak (42.) - Baran (63.)

Sędziowie: Andrzej Mrowiec - Michał Zaręba, Michał Sawka (Katowice)

Widzów: ok. 20

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice w Siemianowicach Śląskich rezerwa MKS-u przegrała z Grunwaldem 0-1. "Zieloni" awansowali do finału, w którym 29 kwietnia zmierzą się z Górnikiem Wesoła.

MKS II przystąpił do spotkania z pięcioma zawodnikami I zespołu w składzie, natomiast Fryderyk Duda od pierwszych minut desygnował do gry czterech podstawowych zawodników z niedzielnego meczu z Łąką.

Trener halembian posadził na ławce pierwszego bramkarza Henryka Janosza, który nie był w pełni sił po meczu ligowym. Zastąpił go miedzy słupkami 16-letni Sebastian Żydek i był najjaśniejszą postacią "zielonych". Po meczu zarówno trener Duda, jak i trener bramkarzy Ludwik Gruszczyk zadowoleni byli z występu juniora, który wywarł na nich pozytywne wrażenie.

"Męczarnie" - tak podsumował występ swojego zespołu szkoleniowiec Grunwaldu.

Pierwszą sytuację w meczu miał Grunwald, jednak Marcina Mąkę zatrzymał w polu karnym obrońca. W odpowiedzi lewą stroną przedarł się Mariusz Seget i zagrał przed bramkę, piłkę odbił Sebastian Żydek, a sytuację wyjaśnili obrońcy. Dwie minuty później Paweł Painta przejął źle zagraną piłkę i popędził na bramkę Grunwaldu, kończąc dogodną sytuację strzałem obok długiego słupka. Paweł Painta był najgroźniejszym zawodnikiem MKS-u i siał popłoch w liniach obrony Grunwaldu. Napastnik miejscowych w 16. minucie mógł dać prowadzenie swojemu zespołowi. W sytuacji sam na sam znakomicie spisał się jednak Sebastian Żydek, wybijając piłkę. Chwilę potem nad bramką z wolnego uderzył Konrad Grosman, a następnie po akcji strzał Marcina Krzyśka pewnie wyłapał Żydek. W 29. minucie padła jedyna bramka meczu. Adrian Wolny zagrał w pole karne, z piłką minęli się Marcin Mąka i Damian Starowicz, doskoczył do niej Dawid Rudyk i umieścił w siatce. Siedem minut przed przerwą po rzucie rożnym na bramkę MKS-u główkował Mateusz Wojtasiewicz, lot piłki przedłużył Dawid Rudyk, a z linii futbolówkę wybił obrońca. Po chwili Rudyk nabawił się kontuzji i na boisko już nie wrócił.

Na początku II połowy po wolnym Wojciecha Sadloka Łukasz Gröhlich główkował tuż obok bramki. Gra w tej części meczu toczyła się głównie do jednej i drugiej szesnastki. Ambitnie grający gospodarze najlepszą sytuację do wyrównania mieli w 76. minucie. Paweł Painta przedarł się prawą stroną pola karnego, ale uderzył wzdłuż linii bramkowej.

Dodał: Leszek 08.04.2008 (Tuesday) 19:15