3-7 77 min.
3-8 86 min.

M.Szymała - M.Janus, D.Kopyto, Ł.Koś, D.Szombara - P.Martyn (kpt) (62. K.Wyrwich), P.Kucharz, A.Orłowski, M.Kasprzak - B.Majowski, T.Brożek (46. S.Żydek)
Trener: Marek FEIGE

Juniorzy Grunwaldu przegrali 7. mecz z rzędu. W spotkaniu 10. kolejki ulegli Zagłębiu Sosnowiec aż 3-8.

Goście objęli prowadzenie w 15. minucie. Po dograniu z prawej strony pola karnego zawodnik Zagłębia wpakował piłkę z 5 metrów do siatki. Niespełna 2 minuty później było już 2-0. Futbolówkę dośrodkowaną z rogu do własnej bramki skierował Łukasz Koś. Więcej sytuacji w tej części meczu nie było i I połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Zagłębia.

Kilka minut po przerwie przyjezdni mieli znakomita okazję na podwyższenie rezultatu, ale napastnik z Sosnowca uderzył obok bramki, a po chwili górą w sytuacji jeden na jeden był Martin Szymała. W 52. minucie przy strzale w długi róg bramkarz Grunwaldu był jednak bezradny. Cztery minuty później "zieloni" zdobyli pierwszego gola. Paweł Martyn z rzutu wolnego z ponad 20 metrów trafił w okienko bramki gości. Zagłębie natychmiast - po niespełna minucie - odpowiedziało bramką. Halembianie nie dali za wygraną i w ciągu 5 minut doszli rywala na 3-4. W 61. minucie Sebastina Żydek (nominalny bramkarz, grający w tym spotkaniu w ataku) ruszył do długiej piłki, a naciskany obrońca uprzedził własnego bramkarza. Pięć minut później Patryk Kucharz zagrał wzdłuż bramki i debiutujący w tym sezonie w juniorach starszych Grunwaldu Adrian Orłowski wślizgiem umieścił piłkę w bramce. Po chwili niepotrzebnie w polu karnym faulował Daniel Kopyto i goście pewnie wykonali "jedenastkę", na co Grunwald nie był już w stanie odpowiedzieć, tracąc jeszcze 3 bramki - w 72. (bramkarz Grunwaldu odbił strzał, ale przy dobitce w długi róg nie miał nic do powiedzenia), 77. (po dośrodkowaniu z wolnego zawodnik Zagłębia popisał się celną główką) i w 86. minucie (dogranie z prawej strony boiska i strzał od poprzeczki).

Za tydzień Grunwald zagra na boisku lidera - Stadionu Śląskiego Chorzów.

Dodał: Leszek 19.10.2008 (Sunday) 12:04