Matuszczyk M - Sołtysik M, T.Szpoton, Jarczyk - R.Szpoton, Wojtasiewicz M (46. Mąka M), Karcz (kpt), Zuga M (74. Lein M), Łęcki - Rudyk, Sadlok (82. Miliczek M)

Lipowicz M - Huwer, Ferensztajn, Marszolik (kpt), Mikeska (64. Bednorz M), Mika - Pielczyk, Hawro M, Janik, Czarnecki (64. Piełka) - Knesz

M - Młodzieżowiec

Żółta kartka: Mąka (64.)

Sędziowie: Marcin Kwiecień - Andrzej Żelazny, Artur Grzelec (Sosnowiec)

Widzów: ok. 100

We wczorajszym spotkaniu Grunwald pewnie pokonał ostatniego w tabeli Rymera i sięgnął po trzy punkty. Mecz był jednostronnym widowiskiem i przy lepszej skuteczności, bramek mogło być więcej, jednak najważniejsze założenie w postaci 3 'oczek' zostało spełnione.

Pierwsi bramkę w spotkaniu mogli zdobyć goście. Już w drugiej minucie piłkę na wolne pole otrzymał Knesz i zagrał ją wzdłuż pola karnego, ale Janik nie sięgnął piłki. W odpowiedzi zaatakował Grunwald. Rudyk wszedł w pole karne i został sfaulowany przez Marszolika, co mogło skończyć się tylko jednym - rzutem karnym. Do piłki podszedł Sadlok, zmylił bramkarza posyłając piłkę w lewą stronę, lecz trafił w słupek. W kolejnej akcji miejscowi wywalczyli rzut rożny, po którym objęli prowadzenie. Sadlok dośrodkował piłkę wprost na głowę do Rudyka, a ten otworzył wynik spotkania. Goście mogli szybko wyrównać. W 8. minucie Matuszczyk po woleju Hawry znakomitą interwencją przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 11. minucie z kontrą wyszli gospodarze, R.Szpoton zagrał w pole karne do Rudyka, lecz napastnik trafił w boczną siatkę. Po rogu Huwera z 17. minuty Hawro uderzył głową tuż obok bramki. W 20. minucie 'zieloni' podwyższyli prowadzenie. Karcz idealnie zagrał na wolne pole do R.Szpotona, ten popędził na bramkę gości i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Lipowiczowi. W 23. minucie Rudyk zagrał piłkę głową do Sadloka, ten urwał się obrońcom i popędził na bramkę, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. 10 minut później Sadlok wyłożył piłkę w polu karnym Karczowi, a kapitan uderzył tuż obok słupka.

II połowa rozpoczęła się atakiem miejscowych. R.Szpoton wszedł w pole z prawej strony i wycofał do Łęckiego, który jednak trafił w obrońcę. W 58. minucie Rudyk podał do Mąki, ten uderzył z 10 metrów nad poprzeczką. Minutę potem było już 3-0. Rozgrywający dobre zawody R.Szpoton zagrał wzdłuż linii pola do Sadloka, a ten nie dał szans bramkarzowi. 10 minut po trzecim golu, honorowe trafienie mogli zdobyć goście. Knesz uderzył z wolnego z ok. 20 metrów, jednak Matuszczyk z trudem wybił piłkę na róg. Chwilę później kolejnego gola dołożyli halembianie. Zuga wypuścił Rudyka i ten w sytuacji jeden na jeden posłał piłkę do siatki, zdobywając równocześnie bramkę nr 2800 dla Grunwaldu w rozgrywkach ligowych. W 73. minucie tuż obok słupka uderzył Knesz. Za chwilę prawą stroną uciekł R.Szpoton i dograł do wchodzącego Sadloka, ale podanie było za mocne i ten nie sięgnął piłki. W 78. minucie po podaniu Karcza aktywny tego dnia Rudyk mógł pokusić się o hattricka, jednak uderzył tuż obok dalszego słupka. W kolejnych akcjach szanse mieli - Sadlok, uderzając obok słupka i Mąka, lecz został przyblokowany, wywalczając rożny. Po rogu jeden z obrońców wybił piłkę, przejął ją T.Szpoton i wrzucił do wchodzącego w 'szesnastkę' brata Rafała, który mając przed sobą bramkarza odegrał do Łęckiego, a ten lobem trafił na 5-0. W 90. minucie kolejną szansę na hattricka miał Rudyk: po podaniu Karcza strzelił niestety obok bramki.

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej Grunwald wybiera się do Węgierskiej Górki, gdzie zagra z mistrzem rundy jesiennej, zespołem Metalu Skałki. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 13.00.

Składy: Leszek, Relacja: sw_franek

Dodał: Leszek 25.10.2008 (Saturday) 13:09