Dżokerzy IV ligi po 15 kolejkach

W 15. kolejce zmiennicy zdobyli 7 bramek.

Dwa razy do siatki trafił Tomasz Borowczyk z LKS-u Czaniec. W meczu z Gwarkiem Ornontowice (6-1) pojawił się na placu gry już w 15. minucie, zastępując kontuzjowanego Mateusza Płonkę, który nabawił się urazu przy zdobytym golu kilkadziesiąt sekund wcześniej. Rezerwowy w tym meczu napastnik gospodarzy godnie zastąpił kolegę, podwyższając wynik na 5-0 w 28. minucie i na 6-0 kwadrans po przerwie.

W Węgierskiej Górce Skałka rozgromiła Grunwald 6-0. Do przerwy było już wiadome, że miejscowi odniosą 14. kolejne zwycięstwo ligowe. W 62. minucie trener lidera Adam Nocoń wpuścił na boisko Piotra Nikodema, który sześć minut później zdobył piątego gola dla Skałki. Wynik ustalił siedem minut przed końcem meczu Mateusz Blady - od 70. minuty na murawie.

Rymer Rybnik w pojedynku z GKS-em II Jastrzębie długo utrzymywał korzystny rezultat. W 70. minucie padła jednak pierwsza bramka dla gości, a 10 minut później Błażej Pawliczek, będący od 120 sekund na boisku, zapewnił rezerwie 3 punkty.

Pierwsza połowa meczu Przyszłość Rogów z Górnikiem Pszów zakończyła się prowadzeniem wicelidera 2-0. W przerwie trener gości dokonał dwóch zmian - m.in. wprowadził Tycjana Liberackiego, który w 52. minucie zdobył bramkę kontaktową. Przyszłość strzeliła jeszcze 4 bramki przedzielone trafieniem rywala i mecz zakończył się rezultatem 6-2.

Po 45 minutach Rekord prowadził w Łące 1-0. Na początku II połowy LKS dwoma bramkami odwrócił losy spotkania. W 73. minucie na 3-1 podwyższył - przebywający na przepustce - Andrzej Żur (wszedł w 46. minucie). Siedem minut później bielszczanie zdobyli gola kontaktowego z rzutu karnego, ale na więcej nie było ich już stać.

Dżokerzy po 15 kolejkach:
- INDYWIDUALNIE:
4 bramki: Kuś (Rogów)
3 bramki: Liberacki (Pszów), Pawliczek (Jastrzębie II)
2 bramki: Borowczyk (Czaniec), Hendel (Łaziska), Kobeszko (Rogów), Mikulski (Concordia), Przesdzing (Concordia), Szweda (Pszów), Vozar (Żabnica)
1 bramka: Bednarczyk (Bojszowy), Beliancin (Żabnica), Blady (Żabnica), Chołuj (Ornontowice), Ciepichał (Zapora), Janosz (Zapora), Kiełtyka (Unia), Kostecki (Jastrzębie II), Króliczek (Łaziska), Kubies (Łaziska), Łaciak (Rekord), Nikodem (Żabnica), Damian Nowak (Żabnica), Oziemina (Bojszowy), Pniewski (Unia), Podolak (Unia), Pyka (Rogów), Roczniak (Łaziska), Salach (Marklowice), Sobala (Pszów), Szala (Ornontowice), Szałkowski (Unia), Szymoniak (Łąka), Świerzyński (Rogów), Tkocz (Concordia), Widenka (Pszów), Zajdel (Ornontowice), Zuga (Grunwald), A.Żur (Łąka)