Juniorzy '91 (13. kolejka): Sarmacja Będzin 1-2 Grunwald

Sarmacja Będzin  1-2  Grunwald Ruda Śląska  (1-0)

1-2 Majchrzyk

S.Żydek - M.Kasprzak, Ł.Lein (kpt), Ł.Koś, D.Kopyto - M.Janus (82. J.Brudny), K.Wyrwich (82. T.Brożek), P.Kucharz, A.Orłowski - P.Martyn (46. B.Majowski), D.Majchrzyk
Rezerwowy: M.Markowicz
Trener: Marek FEIGE

Drużyna juniorów starszych Grunwaldu odniosła trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a drugie z rzędu. Tym razem "zieloni" pokonali drużynę Sarmacji Będzin 2-1.
Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy. Cały czas atakowali bramkę halembian, lecz na posterunku stał albo Sebastian Żydek lub obrońcy Łukasz Lein i Daniel Kopyto. Bramka dla Sarmacji padła dość przypadkowo, ale zasłużenie. Do przerwy Grunwald nie zagroził bramce gospodarzy ani razu.
Po przerwie "zieloni" otrząsnęli się, w czym pomógł im w szatni trener, zwany przez piłkarzy "Rafaelem Benitezem". Od początku drugiej połowy Grunwald zaczął stwarzać sytuację za sytuacją, aż w końcu do piłki dopadł Bartosz Majowski i efektownym strzałem zdobył gola na 1-1. Kilka minut później drugą bramkę po zagraniu Patryka Kucharza zdobył Damian Majchrzyk, który podciął piłkę nad leżącym bramkarzem. Rezultat 2-1 utrzymał się do końca, mimo że okazję miał na podwyższenie rezultatu Damian Majchrzyk, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w niego oraz strzałem z 15 metrów Patryka Kucharza, który uderzył na bramkę, a bramkarz gości sparował piłkę na poprzeczkę.

Następny mecz "zieloni" zagrają na wiosnę w Dąbrowie Górniczej.

Dodał: beny 16.11.2008 (Sunday) 21:36