Juniorzy '92 (15. kolejka): Grunwald 0-6 Stadion Chorzów

Grunwald Ruda Śląska  0-6  Stadion Chorzów  (0-3)

Martin Szymała - Marcin Miluski (kpt) (41 min Artur Hajnsz), Łukasz Koś, Mateusz Janus, Paweł Skalec - Dawid Szczepaniuk, Martin Markowicz, Paweł Najda (41 min Piotr Najda), Kamil Dudek - Łukasz Kochański, Robert Młodawski

STADION:
Paweł Grzywa - Tomasz Łazaj, Dawid Miławski (66 min Łukasz Krzywda), Bartosz Stachowiak - Nikodem Janczak, Krzysztof Halamus, Tomasz Rybak, Adrian Sieradzki (50 min Paweł Sieraga), Piotr Krzywda (64 min Jakub Białas) - Jakub Adamek, Ernest Staś (41 min Mateusz Nowak)
Trener: Marcel DYKTA
Asystent: Adam ADAMEK

W meczu 15. kolejki Grunwald zmierzył się z 4. zespołem w tabeli Stadionem Chorzów.

Mecz rozpoczął sie od bardzo groźnych ataków gości. W pierwszym kwadransie Grunwald nie stracił bramki dzięki świetnie broniącemu Martinowi Szymale, który wygrał 3 pojedynki sam na sam z napastnikami Stadionu Chorzów. Od 20. do 25. minuty nadal groźnie atakowali zawodnicy Stadionu, ale nieskutecznie. W ciągu 25 minut spotkania Grunwald nie oddał ani jednego strzału na bramkę rywala. W 28. minucie groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Po faulu przed polem karnym piłkę wrzucił Łukasz Koś, lecz żaden z zawodników Grunwaldu nie przejął piłki. Strzelanie goli rozpoczęło sie od kary Marcina Miluskiego w 30. minucie, który za brutalny faul został odesłany przez sędziego na 5 minut kary. Niespełna minutę później pierwszego gola na 1-0 dla Stadionu Chorzów zdobył po akcji Tomasza Łazaja Piotr Krzywda. W 36. minucie padła druga bramka dla gości. Po asyście Nikodema Janczaka Tomasz Rybak przelobował bramkarza Grunwaldu. Po chwili goście zapisali kolejne trafienie. Po zagraniu najmniejszego zawodnika na boisku Jakuba Adamka bramkę z główki zdobył Adrian Sieradzki. Wynik w I połowie już się nie zmienił.

Druga połowa spotkania przyniosła zmiany w ustawieniu w drużynie 'Zielonych'. Do bramki Grunwaldu wszedł Artur Hajnsz, natomiast do ataku powędrował Martin Szymała. W 43. minucie Łukasz Koś sfaulował zawodnika Stadionu, do piłki podszedł Łazaj, lecz uderzył obok lewego słupka bramki. W 48. minucie wynik na 4-0 podwyższł Mateusz Nowak po asyście Pawła Krzywdy. W końcu - w 52. minucie - spotkania doczekaliśmy sie pierwszego strzału graczy 'Zielonych' - w sytuacji sam na sam uderzył bramkarz grający w ataku Martin Szymała, lecz obronił Paweł Grzywa. W 55. minucie meczu po podaniu Pawła Krzywdy gola zdobył najmniejszy, ale jeden z najlepszych zawodników Stadionu Chorzów Jakub Adamek. W 57. minucie wyśmienitą interwencją popisał się Artur Hajnsz po strzale głową Halamusa, parując piłkę na rzut rożny. W 61. minucie groźny strzał Łukasza Krzywdy minął lewy słupek bramki. Trzy minuty później bramkarz Grunwaldu Artur Hajnsz obronił najpierw strzał Nowaka, następnie dobitkę tego samego zawodnika, a kolejny strzał gości trafił w słupek i piłkę z linii bramkowej wybił Martin Markowicz. W 71. minucie ponownie Mateusz Nowak znalazł się w sytuacji sam na sam, ale nie zdołał pokonać naszego bramkarza. W 75. minucie groźny strzał oddał Łukasz Krzywda, Artur Hajnsz wybił piłkę przed siebie, a dobitka Tomasza Rybaka była niecelna. Po chwili strzał Pawła Sieragi po raz kolejny minął słupek. W 78. minucie spotkania wynik na 6-0 ustalił Tomasz Rybak, a asystował Halamus. Minutę później ostatni strzał Nawrockiego minął okienko bramki Artura Hajnsza.

Trener gości Marcel Dykta najlepszym zawodnikiem swojej drużyny wybrał Tomasza Rybaka.

Dodał: beny 26.04.2008 (Saturday) 14:06