Juniorzy '90/91 (21. kolejka): Grunwald 5-2 Silesia Miechowice

Juniorzy '90/91:
Grunwald Ruda Śląska  5-2  Silesia Miechowice  (1-2)

bramki:
M.Zuga (1-1 - karny), B.Majowski (2-2), Piotr Najda (3-2), D.Majchrzyk (4-2), Paweł Najda (5-2)

S.Żydek - D.Szombara, D.Kopyto, P.Martyn - M.Szołtysek - R.Malejka, Ł.Lein, D.Majchrzyk (kpt) - B.Majowski (66. Paweł Najda), T.Brożek (66. Piotr Najda), M.Zuga
Trener: Marek FEIGE

Przed tygodniem "zieloni" zanotowali pierwszy punkt w rundzie wiosennej, a dzisiaj odnieśli pierwsze zwycięstwo. W meczu 21. kolejki pokonali Silesię Miechowice 5-2.
Już w 2. minucie goście mieli okazję na gola, ale strzał minął bramkę. Dwie minuty później zaspała obrona i zawodnik Silesii w sytuacji sam na sam pokonał Sebastiana Żydka. "Zieloni" odpowiedzieli strzałem Bartosza Majowskiego obok bramki. W 8. minucie padło wyrównanie. W polu karnym sfaulowany został Michał Zuga i sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił sam poszkodowany. W 22. minucie bytomianie ponownie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska zawodnik Silesii głową z kilku metrów posłał piłkę do siatki. Później na boisku dominowali halembianie, ale nie potrafili zakończyć akcji bramką. 10 minut przed końcem spotkania po rzucie wolnym głową obok bramki uderzył Tomasz Brożek. Kilka minut potem przed szansą stanął Bartosz Majowski, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. W ostatniej minucie tej odsłony po strzale Łukasz Leina bramkarz odbił piłkę, doskoczył do niej Bartosz Majowski i główką przelobował golkipera. Piłkę zmierzającą za linię końcową boiska przejął Tomasz Brożek, ale został zablokowany. Po I części spotkania Grunwald przegrywał 1-2.
90 sekund po rozpoczęciu II połowy "zieloni" wyrównali. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska na 16. metr skiksował Tomasz Brożek, obrońcy tylko przyglądali się, jak piłka trafiła do Bartosza Majowskiego, który huknął nie do obrony. Po chwili Michał Zuga strzelił tuż nad poprzeczką. Goście jedną z nielicznych sytuacji mieli w 64. minucie, ale zakończyło się na bocznej siatce. Minutę później Michał Zuga wykonał rzut wolny z 17 metrów i piłka otarła się o poprzeczkę. W 67. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Paweł Martyn, jednak trafił w słupek, a dobitka Piotra Najdy wylądowała w siatce. W kolejnej akcji bliski zaskoczenia bramkarza był Łukasz Lein, który kopnął piłkę spod linii autowej i trafił w poprzeczkę. W 73. minucie gospodarze zdobyli 4. gola. Kapitan Grunwaldu Damian Majchrzyk przeprowadził indywidualną akcję lewą flanką i zakończył ją golem. Podopieczni Marka Feige dalej atakowali i mogli pokusić się o kolejne zdobycze. W 86. minucie po strzale Pawła Martyna bramkarz odbił piłkę na słupek, a po chwili ten sam zawodnik wymanewrował obronę i stanął oko w oko z golkiperem przyjezdnych, jednak ten zdołał sparować futbolówkę. Na dwie minuty przed końcem meczu halembianie ustalili wynik na 5-2. Bramkarz Silesii wygrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Leinem, ale przy dobitce Pawła Najdy był bezradny.

Dodał: Leszek 28.04.2008 (Monday) 01:58