Relacja z finału - Wesoła z pucharem Podokręgu

W finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice Grunwald przegrał z Górnikiem Wesoła 1-3. Goście tym samym awansowali na szczebel związkowy.
Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Grunwaldu. Damian Stemplewski zbyt lekko zagrał piłkę do swojego kolegi z zespołu, przejął ją Paweł Wróblewski, popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne. Obrońca Górnika nie trafił w piłkę, dopadł jej Wojciech Sadlok i umieścił w bramce. W 10. minucie mogło być już 2-0. Mateusz Wojtasiewicz przejął piłkę w środku pola i wypuścił Sebastiana Juroka. "Juri" wbiegł w "16-tkę", ale trafił w bramkarza. Po chwili "zieloni" mieli kolejną okazję. Po dośrodkowaniu Wojciecha Sadloka na bramkę Górnika główkował Łukasz Gröhlich. Tylko znakomita interwencja bramkarza Łukasza Szmajducha uchroniła gości od utraty gola. I to by było na tyle dobrego ze strony Grunwaldu. Więcej nie warto wspominać. Z minuty na minutę było coraz gorzej. Prezenty obrony wykorzystali z zimną krwią podopieczni Krzysztofa Izydora. W 19. minucie Mateusz Karcz pociągnął w polu karnym Dawida Kurzaczka i sędzia podyktował jedenastkę. Po chwili pewnie z wapna uderzył kapitan gości Krzysztof Witek i był remis. Takim też wynikiem zakończyła się I połowa. Na początku drugiej odsłony z wolnego dośrodkował Artur Muszalik, Henryk Janosz wybijając piłkę trafił nią w Tomasza Szpotona i futbolówka wtoczyła się do siatki. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 67. minucie. Dawid Kurzaczek wrzucił piłkę do Roberta Wlazło, który uwolnił się obrońcom i próbował minąć Henryka Janosza, ten jednak złapał go za nogi i arbiter podyktował rzut karny. Po raz drugi w spotkaniu do piłki podszedł Krzysztof Witek i ponownie był bezbłędny. W końcówce meczu goście mieli jeszcze okazję, ale bez efektu bramkowego. Po końcowym gwizdku sędziego kapitan Górnika Krzysztof Witek z rąk prezesa Podokręgu Katowice Stanisława Mitasa odebrał puchar za zwycięstwo w finale (na zdjęciu, foto: sw_franek) .

Z powodu kontuzji w meczu nie zagrał Dawid Rudyk.

Dodał: Leszek 29.04.2008 (Tuesday) 23:35