W 37. minucie Kot (Grunwald) nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz obronił.

Felsch - Kaczmarczyk, Panek, J.Adamus, Kozieł - Chowaniec, M.Sobala, Czarnik, Galos - M.Adamus, Fryś
Grali także: Syty - Derek, Kmieć, Luty, P.Sobala, Kukuła

Janosz - Król (74. Bieliński), Rudyk, Lein - Łęcki, Zuga (69. Kucharz), Simon (79. Zaręba), Mąka, Grzesiak (46. Majchrzyk) - Martyn (58. Foryś), Kot
Trener: Teodor WAWOCZNY
Asystent: Fryderyk DUDA

W pierwszym meczu sparingowym Grunwald uległ w Andrychowie Beskidowi 1-3.
W początkowej fazie meczu miejscowi stworzyli kilka dogodnych okazji, ale znakomicie bronił między słupkami Grunwaldu Henryk Janosz, ratując zespół przed utratą bramek. Im dłużej trwało spotkanie, to "Zieloni" zaczęli częściej niepokoić bramkarza gospodarzy. Szczególnie defensywie Beskidu dawał się we znaki Dariusz Kot. Z kilku sytuacji nie wykorzystał ani jednej - w tym rzutu karnego, podyktowanego po faulu na nim. Oprócz niego groźnie na bramkę strzelali Marcin Łęcki (w słupek) oraz Marcin Mąka.
Sześć minut po przerwie Beskid objął prowadzenie. Po podaniu Grzegorza Derka Jarosław Luty wykorzystał sytuację sam na sam. W 56. minucie mogło być 1-1, ale Damian Majchrzyk źle trafił w piłkę po tym, jak wyłożył mu ją Dariusz Kot. Co się odwlecze, to nie uciecze i w 76. minucie po podaniu Wojciecha Simona Dariusz Kot urwał się obrońcom i strzelił celnie w długi róg. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy. W 81. minucie Marcin Sobala strzałem z dystansu dał prowadzenie podopiecznym Mirosława Kmiecia - Henryk Janosz zlekceważył strzał, który bez problemu powinien wyłapać. Trzy minuty później wynik meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustalił głową Michał Adamus.

W Grunwaldzie zabrakło przede wszystkim Tomasza Jarczyka i Wojciecha Sadloka. Obu dokuczają jeszcze kontuzje. Ponadto z różnych względów nie zagrali bramkarze Patryk Majdak i Sebastian Żydek oraz juniorzy: Mateusz Kasprzak, Daniel Kopyto i Łukasz Koś.

W meczu w zielonych barwach zaprezentowało się kilka nowych twarzy: Łukasz Bieliński (rocznik 1987) ze Slavii Ruda Śląska, Adrian Foryś (rocznik 1989) z Wawelu Wirek, Paweł Zaręba (rocznik 1991) z Uranii Ruda Śląska oraz Dawid Grzesiak (rocznik 1991) i Krzysztof Król (rocznik 1990) z Walki Zabrze.
W ubiegłym tygodniu trenowało dodatkowo dwóch graczy (jeden z Uranii, a drugi z Zantki Chorzów), ale obaj w tym tygodniu nie pojawili się już na treningach.

Dodał: Leszek 15.07.2009 (Wednesday) 21:29