Skra Częstochowa  2-3  Grunwald Ruda Śląska  (1-0)

2-1 Caban, 69 min.
2-2 Kot, 70 min.
2-3 Simon, 87 min.

SKRA:
P.Woldan - Pusty, Nalepa, Ryś, zawodnik testowany - Bik, A.Musiał, M.Woldan, Nabiałek - Hoffman, Rokosa
Grali także: Franc - Lis, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Juszczyk, Korbel, zawodnik testowany, Caban, Grzybowski, Oziębała, Kaczmarzyk
Trener: Tomasz MUSIAŁ

Janosz (46. Bolik) - Król, Rudyk, Lein - Mąka, Majchrzyk, Kantor (74. Bieliński), Simon, Łęcki - Zuga, Kot
Trener: Teodor WAWOCZNY
II trener: Fryderyk DUDA

Dzisiaj po południu Grunwald rozegrał drugi sparing. W Częstochowie "Zieloni" pokonali Skrę, beniaminka IV ligi, 3-2.

W Grunwaldzie po raz pierwszy zagrali bramkarz Karol Bolik (rocznik 1985) z Górnika MK Katowice i środkowy pomocnik Sławomir Kantor (rocznik 1988) z Wisłoki Dębica. Dalej nie mogli natomiast zagrać m.in. Tomasz Jarczyk i Wojciech Sadlok. Trenerzy podziękowali za testy Łukaszowi Bielińskiemu (Slavia), Adrianowi Forysiowi (Wawel) i Pawłowi Zarębie (Urania).

Już w 2. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego trafiła na 10. metr do Mateusza Woldana, który strzelił pod poprzeczkę nie do obrony. W 20. minucie częstochowianie stworzyli kolejne dwie okazje. Po strzale z boku pola karnego piłka trafiła w poprzeczkę, a za chwilę główkę zawodnika Skry Henryk Janosz sparował na słupek. W tej odsłonie Grunwald nie grał najlepiej. Krycie "na radar", brak przytrzymania czy lepszego rozegrania piłki przez drugą linię powodowało, że defensywa co chwilę była poddawana testom. Pierwszy celny strzał "Zieloni" oddali dopiero w 30. minucie, a najgroźniejszą akcję przeprowadzili cztery minuty później. Sławomir Kantor zagrał piłkę między obrońców do Dariusza Kota, a ten przelobował wychodzącego bramkarza - piłka o centymetry minęła jednak słupek. Nieco wcześniej zawodnicy Skry mieli dobrą okazję na gola, ale znakomitą obroną popisał się Henryk Janosz. Pięć minut przed końcem I połowy napastnik Skry uciekł obronie i kopnął futbolówkę obok bramkarza Grunwaldu. Piłka minęła bramkę, ale do końca futbolówkę kontrolował Wojciech Simon.
W przerwie Janosza między słupkami zmienił Karol Bolik. Kilka minut po wznowieniu gry bramkarz Grunwaldu odważnym wyjściem obronił strzał atakującego rywala. W 54. minucie halembianie doprowadzili do wyrównania. Akcję rozpoczął Marcin Mąka, piłkę przejął po chwili Marcin Łęcki, po wmieszaniu się obrońcy trafiła ona do Dariusza Kota, który lekko odegrał na 16. metr, a pięknym strzałem w okienko popisał się Damian Majchrzyk. W 64. minucie "Zielonych" od utraty bramki uratował Dawid Rudyk wybijając piłkę praktycznie z linii bramkowej. Pięć minut później już nikt nie zapobiegł stracie gola. Po zagraniu wzdłuż pola karnego piłkę w siatce umieścił będący na długim słupku Mateusz Caban. Odpowiedź Grunwaldu była natychmiastowa. Marcin Mąka podał do wchodzącego w pole karne Marcina Łęckiego, który zagrał przed bramkę, a Dariusz Kot lekko, ale skutecznie kulnął piłkę obok bramkarza. W 79. minucie zawodnik Skry strzelił tuż obok słupka, a po drugiej stronie Dariusz Kot uderzył niewiele obok bramki. Sześć minut przed końcem meczu po strzale spod linii autowej zawodnika gospodarzy piłka trafiła w poprzeczkę. Decydujący o zwycięstwie gol padł w 87. minucie. Wybitą po rzucie rożnym piłkę dopadł Wojciech Simon i kapitalnym strzałem w okienko - bramka "stadiony świata" - ustalił wynik na 3-2 dla Grunwaldu.

Dodał: Leszek 18.07.2009 (Saturday) 20:55