Grunwald z pucharem Prezydenta!

Po zwycięstwie w styczniu w hali w turnieju im. Tomka Szei z udziałem wszystkich rudzkich zespołów (6 ekip + futsalowa Gwiazda i Koledzy Tomka), Grunwald okazał się najlepszy także tam, gdzie gra na co dzień, czyli na otwartych boiskach.

W finale turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ruda ¦l±ska Andrzeja Stani, który trwał 3 dni, Grunwald zmierzył się z innym IV-ligowcem, Slavi±. Na 3 minuty przed końcem meczu "Zieloni" przegrywali 0-2 (w I połowie nie strzelili karnego). Grunwald grał do końca i zdołał doprowadzić do wyrównania. W karnych podopieczni Teodora Wawocznego i Fryderyka Dudy okazali się lepsi od zawodników z Rudy Południowej zwyciężaj±c 4-3.

Królem strzelców został Łukasz Koniorczyk z Jastrzębia, który zdobył 7 bramek. Najlepszym zawodnikiem organizatorzy wybrali Mariusza Sworowskiego z Wawelu, a bramkarza Łukasza Gawlika ze Slavii.

Zwycięski zespół nie otrzymał ani jednego wyróżnienia indywidualnego... Zreszt± niedoci±gnięć, jak na tak prestiżowy turniej, było znacznie więcej.

Wyniki trzeciego dnia (faza finałowa) turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ruda ¦l±ska (mecze 2x30 minut):

o 5. miejsce:
Jastrz±b - Pogoń 9-0 (2-0)
W 15. minucie czerwon± kartk± został ukarany Fridrich (Pogoń) - niesportowe zachowanie.
W 15. minucie M.Koniorczyk nie wykorzystał rzutu karnego.

0-2 Dykta, 9 min.
W 30+1. minucie Sadlok (Grunwald) nie wykorzystał karnego - trafił w słupek. Do piłki dopadł Kot i podał do Sadloka, który umie¶cił j± w siatce - sędzia odgwizdał spalonego.
1-2 Kot, 57 min. (dobitka strzału Łęckiego)
2-2 Grzesiak, 59 min. (wolny, po faulu na Martynie)