Strzelcy IV ligi w 21. kolejce (mecze awansem)

W Wielką Sobotę rozegrano awansem dwa mecze 21. kolejki IV ligi śląskiej grupy II. Pozostałe spotkania odbędą się 29 kwietnia.

Po środowej wygranej z Rymerem 5-1, tym razem Polonia Marklowice zdobyła 5 bramek w starciu z Unią Racibórz (5-3). Lider klasyfikacji strzelców, Dariusz Halszka, powiększył swój dorobek o jedno trafienie - do 14. Natomiast jego partner z ataku Polonii, Jarosław Pawelec, w drugim meczu z rzędu strzelił dwie bramki i ma 10 trafień na koncie. W Unii najskuteczniejszym zawodnikiem jest Mariusz Frydryk, który strzelił 7. bramkę.

W drugim meczu Górnik Pszów uległ Zaporze Porąbka 1-2. Goście objęli prowadzenie w 25. minucie po golu Jakuba Smagły (5. gol w sezonie). 3 minuty później wyrównał Krzysztof Knesz (6. gol w rozgrywkach, a 3 dla Górnika; jesienią zdobył 3 dla Rymera). Zwycięstwo zapewnił Zaporze na kwadrans przed końcem Krzysztof Kokoszka (3. bramka - wszystkie wiosną).

Klasyfikacja strzelców: grupa II