Juniorzy '92 (2. kolejka): Grunwald 2-4 MKS Zaborze

Grunwald Ruda Śląska  2-4  MKS Zaborze  (1-2)

1-4 75 min.
2-4 Koś, 87 min. (wolny)

A.Hajnsz - M.Janus (46. K.Matla), R.Cieśluk (kpt), Ł.Koś, W.Giedziun - P.Przybycin, P.Kucharz, R.Wiśniowski - D.Copik, K.Iwanowski, P.Martyn (71. T.Kęsik)
Trener: Jan BANAŚ

W spotkaniu inauguracyjnym Okręgowej Ligi Juniorów grupy II Grunwald przegrał u siebie z MKS-em Zaborze 2-4.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się goście. MKS przeprowadzał składne i groźne akcje, ale nie potrafił ich zakończyć skutecznym strzałem. W 21. minucie padła pierwsza bramka meczu, ale nie zdobyli ją zawodnicy z Zabrza, a Grunwald. Patryk Kucharz zagrał na wolne pole do Pawła Martyna i ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. "Zieloni" nie cieszyli się długo z prowadzenia. 5 minut później, gdy Grunwald grał w osłabieniu (jeden z zawodników odsiadywał 5-minutową karę), po dośrodkowaniu na długi słupek zawodnik Zaborza wepchnął piłkę kolanem do siatki. W 34. minucie meczu miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Zawodnik gości "spalił" akcję, co zasygnalizował sędzia boczny, jednak główny nie zareagował (przez większość meczu z rzadka dostrzegał swoich asystentów) i nakazał rozpocząć grę od rzutu rożnego. Po wykonanym rogu goście trafili do siatki i sędzia wskazał na środek boiska, ale po chwili podbiegł do swojego pomocnika, który przekazał mu o błędnej wcześniejszej decyzji i ku zdziwieniu wszystkich główny rozjemca bramkę anulował, choć padła ona jak najbardziej prawidłowo. Goście podrażnieni takim obrotem sprawy niespełna minutę później zdobyli drugą bramkę. Tuż przed przerwą MKS miał jeszcze jedną świetną okazję, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Artur Hajnsz.
Ledwie 30 sekund po wznowieniu gry zaborzanie trafili po raz trzeci. Na 4-1 podwyższyli kwadrans przed końcem meczu, wykorzystując kolejne osłabienie w szeregach gospodarzy (kara 5-minutowa). W 87. minucie wynik skorygował Łukasz Koś, który trafił spod linii autowej do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego (dobre ponad 30 metrów).

Zaległy wyjazdowy mecz 1. kolejki z Ruchem Radzionków Grunwald rozegra w środę 23 września o godz. 16.30.

Dodał: Leszek 06.09.2009 (Sunday) 13:31