Archiwum 2009

Strzelcy IV ligi w 5. kolejce

Po niemrawym początku sezonu (poniżej 20 bramek na kolejkę) IV-ligowcy z kolejki na kolejkę imponują skutecznością. W 4. padło 30 goli, a w sobotę, w 5. serii spotkań - 39.

Król strzelców ubiegłego sezonu - Dariusz Halszka z Polonii Marklowice - po zaledwie jednym meczu został jednym z dwóch liderów klasyfikacji strzelców IV ligi śląskiej grupy II. W spotkaniu przeciwko beniaminkowi z Żor zdobył 4 gole, a jego zespół rozniósł na własnym terenie rywala aż 8-1. Goście ponadto zaaplikowali sobie dwa trafienia samobójcze. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem jest Sebastian Hendel z Polonii Łaziska Górne. W zwycięskim meczu wyjazdowym z Unią Racibórz (2-0) otworzył wynik meczu i była to jego 4. bramka w rozgrywkach.

Klasycznego hat tricka zapisał na swoje konto Rafał Krupa z Gwarka Ornontowice w meczu z Rekordem. Zawodnik ten wszedł na boisko w Bielsku-Białej po przerwie i między 54. a 70. minutą trzy razy wpisał się na listę strzelców. Trzecie trafienie zaliczył także Krzysztof Jurczak z Zapory (5-1 z Concordią) oraz Mateusz Mamos i Wojciech Sadlok z Grunwaldu (4-3 z Bojszowami). Zapora i Grunwald podniosły się po ubiegłotygodniowych wyjazdowych pogromach - Zapora 0-5 z Łaziskami, a Grunwald 0-6 z Czańcem, z kolei Żory (0-5 u siebie z Raciborzem) przegrały jeszcze wyżej.

Klasyfikacja strzelców: grupa II