Dżokerzy IV ligi w 4. i 5. kolejce

W trzech pierwszych kolejkach zawodnicy z ławki strzelili 7 bramek. W dwóch kolejnych znacznie powiększyli ten dorobek - w 4. kolejce o 4 bramki, a w 5. o 8 bramek.

4. kolejka:
W Czańcu, gdy wynik był już rozstrzygnięty (4-0 dla LKS-u), trener miejscowych wprowadził w 70. minucie do gry Piotra Balonka, a 8 minut później Tomasza Borowczyka. Obaj w końcówce dobili Grunwald. Pierwszy w 90. minucie podwyższył wynik na 5-0, a drugi w 4. doliczonej minucie ustalił rezultat na 6-0.
Unia Racibórz wywiozła z terenu beniaminka z Żor 3 punkty, aplikując gospodarzom aż 5 bramek. Strzelanie zakończył w ostatniej minucie Adam Kiełtyka, który wszedł na plac gry 20 minut wcześniej.
Po niespełna 30 minutach MRKS Czechowice-Dziedzice przegrywał z Rekordem 0-2. W doliczonym czasie gry podopieczni Ryszarda Kłuska zdobyli gola kontaktowego. W 77. minucie do remisu doprowadził Grzegorz Sztorc (na boisku od 38. minuty), a dziesięć minut później MRKS zdobył zwycięską bramkę.

5. kolejka:
Do przerwy Rekord remisował z Gwarkiem 0-0. Na drugą połowę goście wyszli z jedną zmianą, która okazała się strzałem w "10". Rafał Krupa w ciągu 25 minut zaliczył hat tricka - gole w 54., 64. i 70. minucie. Bielszczan było stać w tym dniu tylko na jedno trafienie, a zdobył je również rezerwowy. W 77. minucie, dziesięć po wejściu, Jakub Pilch wpisał się na listę strzelców.
Polonia Marklowice rozgromiła KS Żory 8-1. Beniaminek honorowego gola zdobył w 86. minucie - przy stanie 0-7 - za sprawą Michała Hanusiaka, którego trener puścił do boju po godzinie gry.
AKS Mikołów uległ u siebie LKS-owi Czaniec 0-3. Ostatnia bramka padła w doliczonym czasie, a strzelił ją Rafał Szlagor (wszedł w 85. minucie).
W Pszowie w 9. minucie Górnik objął prowadzenie w starciu z Przyszłością Rogów. 120 sekund później podopieczni Tomasza Sosny wyrównali. Trener gości już w 22. minucie był zmuszony dokonać zmiany i postawił na Dominika Kiepasa, który siedem minut przed końcem I połowy trafił do siatki i Przyszłość schodziła na przerwę prowadząc 2-1. Na drugą część meczu Górnik wyszedł z Bogusławem Drobnym i ten w 70. minucie celnym strzałem doprowadził do remisu, a oba zespoły podzieliły się punktami.

Dżokerzy po 5 kolejkach:
- INDYWIDUALNIE:
3 bramki: Krupa (Ornontowice)
1 bramka: Balonek (Czaniec), Borowczyk (Czaniec), Charęza (Łaziska), Drobny (Pszów), Hanusiak (Żory), Kiełtyka (Racibórz), Kiepas (Rogów), Knesz (Pszów), Kukieła (Zapora), Picuła (Ornontowice), Pilch (Rekord), Piszczek (AKS), Przesdzing (Concordia), Sarzała (Ornontowice), Szlagor (Czaniec), G.Sztorc (MRKS)