Trampkarze '98 (5. kolejka): Gwiazda Ruda Śląska 7-1 Grunwald

Gwiazda Ruda Śląska  7-1  Grunwald Ruda Śląska  (3-1)

A.Paluch (kpt) - A.Kwolek, D.Bąk, T.Wieloch, D.Aleksa - G.Januszczak, K.Gajowski, M.Sobociński, R.Owczarek - D.Nowak, M.Zdebel
Na zmiany wchodzili: W.Aleksa, K.Kochan, P.Krzykowski, A.Nowak
Trener: Marek FEIGE
Asystent: Tomasz BROŻEK

W meczu derbowym dwóch drużyn z Halemby rozegranym w Nowym Bytomiu, gdzie Gwiazda rozgrywa swoje domowe spotkania, gospodarze pokonali Grunwald 7-1.
Mecz od początku toczył się pod dyktando Gwiazdy. Miejscowi przeważali szybkością i wzrostem, więc na samym początku stracona bramka ustawiła spotkanie. Grunwald na trzy trafienia Gwiazdy odpowiedział golem tuż przed przerwą. Po rzucie rożnym piłkę za plecy obrony wrzucił Artur Kwolek, a Darek Nowak w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka i bramkarz był bez szans. Była to pierwsza bramka halembian w rozgrywkach.
Na początku drugiej połowy Grunwald próbował wziąć się w garść, lecz błędy bramkarza bez skrupułów wykorzystywali gracze Gwiazdy. "Zieloni" odpowiedzieli kilkoma groźnymi atakami prawą stroną boiska.