Zapowiedź: Jastrzębie II - Grunwald (po raz 6.)

Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się, przesunięta z Wielkiej Soboty (11 kwietnia), 21. kolejka. Grunwald, który po sobotniej porażce znalazł się w strefie spadkowej, czeka niezwykle ciężkie zadanie - pojedynek w Jastrzębiu z rezerwą GKS-u. W drużynie gospodarzy na pewno nie zabraknie kilku piłkarzy z kadry I-ligowca.

GKS II Jastrzębie zajmuje 6. miejsce w tabeli. Rundę wiosenną rozpoczął w dobrym stylu - od zwycięstwa u siebie z Concordią 3-2 (bramki: Adaszek, Kostecki, samobójcza) i dwóch wyjazdowych remisów - 2-2 z Zaporą (Pawliczek 2) oraz 1-1 z Rekordem (Zmuda). W ostatnich dwóch meczach, w przeciągu tygodnia, nie było już tak dobrze - porażka w Raciborzu z Unią 0-1 i w sobotę 1-4 w Pszowie (Pawliczek). Trener "rezerwistów", po tej ostatniej porażce, na łamach "Sportu" powiedział: "Byliśmy dzisiaj świętymi Mikołajami. Podarowaliśmy rywalowi te bramki. Zagraliśmy bez zaangażowania i ambicji."

Najlepszym strzelcem GKS-u jest Błażej Pawliczek z 8 bramkami. Taki sam dorobek mają najskuteczniejsi zawodnicy Grunwaldu: Dariusz Kot i Dawid Rudyk.

W tegorocznych pięciu meczach jastrzębian prowadził Grzegorz Łukasik, który zastąpił na stanowisku trenera Andrzeja Myśliwca.

Do składu Grunwaldu, po jednomeczowej przerwie spowodowanej kontuzją, powraca kapitan, Mateusz Karcz. Zabraknie za to, pauzującego za 4. żółtą kartkę, Michała Zugi.

Mecz Grunwaldu z GKS-em II będzie 6. meczem obu zespołów w historii. Dotychczas dwa razy wygrywał Grunwald i GKS, a jeden mecz zakończył się remisem. Bilans bramkowy jest korzystny dla Grunwaldu i wynosi 8-5.

W rundzie jesiennej Grunwald przegrał z rezerwą GKS-u 0-1. Jedyna bramka meczu padła w 5. minucie. Wówczas Mirosław Banasik wykorzystał zbyt lekkie podanie obrońcy do bramkarza.