Dżokerzy IV ligi w 21. i 24. kolejce

W 21. kolejce (środa, 29 kwietnia) do siatki trafiali trzej zawodnicy, którzy rozpoczynali mecz z ławki.

W Łące - po bramce tuż na początku drugiej połowy - Polonia Łaziska długo utrzymywała prowadzenie 1-0. W 80. minucie na boisko wszedł Kamil Roczniak i sześć minut później podwyższył wynik na 2-0. W doliczonym czasie goście dołożyli jeszcze dwie bramki i skończyło się wysokim 4-0.

Gwarek Ornontowice w tym sezonie bezlitośnie obnażył braki Concordii. Jesienią Gwarek wygrał w Knurowie aż 6-1, a u siebie w rewanżu także rozgromił podopiecznych Wojciecha Kempy, tym razem 5-0. Przy stanie 3-0 dla gospodarzy trener Jarosław Zajdel wpuścił do boju najpierw Andrzeja Sarzałę (65. minuta), a później Radosława Chołuja (79. minuta). Obaj odwdzięczyli się golami. Sarzała trafił w 88. minucie, a Chołuj w 4. doliczonej.

W ostatniej, 24. kolejce, aż 7 goli było udziałem dżokerów. Po raz pierwszy jeden z nich zaliczył hat tricka.

W Łaziskach Górnych doszło do pojedynku 3. w tabeli Polonii z wiceliderem z Rogowa (2-4). Pierwsi do siatki trafili gospodarze. Przyszłość odpowiedziała dwoma golami. W 78. minucie Paweł Sibik wpuścił na plac gry najlepszego dżokera IV ligi. Piotr Kuś, bo o nim mowa, cztery minuty później podwyższył rezultat na 3-1, zdobywając swojego 6. gola z ławki, a 9. ogólnie. W końcówce Polonia zdobyła gola kontaktowego, ale ostatnie słowo należało do gości, którzy w 4. doliczonej minucie przypieczętowali, jakże cenne, zwycięstwo.

W Węgierskiej Górce Skałka rozniosła 9-osobowy Rymer 12-0. Do przerwy miejscowi prowadzili 5-0. Na drugą połowę Adam Nocoń wpuścił "świeżą krew", dokonując za jednym zamachem czterech zmian - m.in. weszli Michal Vozar i Rastislav Planeta. W drugiej odsłonie Skałka 7 razy zmusiła do kapitulacji bramkarza Rymera. Trzy bramki strzelił Vozar - w 67. (8-0), 70. (9-0) i w 86. minucie (11-0). Wynik na 12-0 ustalił - minutę przed końcem meczu - Planeta.

Spotkanie o "6 punktów" pomiędzy Rekordem i Górnikiem Pszów zakończyło się skromnym zwycięstwem 1-0 rewelacyjnie spisujących się wiosną podopiecznych Wojciecha Boreckiego. Doświadczony trener stawia na młodych, zdolnych graczy, których w Bielsku nie brakuje. Trzy punkty zapewnił gospodarzom 18-letni Kamil Jaroś kapitalnie wykonując rzut wolny w 51. minucie (na boisku od początku II połowy).

Zupełnie nie wiedzie się tej wiosny Concordii. Knurowianie, którzy tak znakomicie spisywali się w I rundzie, przegrywają mecz za meczem. W sobotę gościli zagrożony spadkiem GTS Bojszowy i do przerwy przegrywali 0-1. W 77. minucie do remisu doprowadził Damian Tkocz (wszedł w 46. minucie), wykorzystując "jedenastkę". Po końcowym gwizdku cieszyli się tylko przyjezdni - zwycięskiego gola strzelili w doliczonym czasie.

Dżokerzy po 24 kolejkach:
- INDYWIDUALNIE:
6 bramek: Kuś (Rogów)
5 bramek: Vozar (Żabnica)
4 bramki: Kobeszko (Rogów), Pawliczek (Jastrzębie II)
3 bramki: Liberacki (Pszów), Przesdzing (Concordia), Sobala (Pszów), Szweda (Pszów)
2 bramki: Borowczyk (Czaniec), Chołuj (Ornontowice), Hendel (Łaziska), Jackowski (Pszów), Janosz (Zapora), Kostecki (Jastrzębie II), Króliczek (Łaziska), Mikulski (Concordia), Roczniak (Łaziska), Szałkowski (Unia), Tkocz (Concordia)
1 bramka: Bednarczyk (Bojszowy), Beliancin (Żabnica), Biliński (Czaniec), Blady (Żabnica), Ciepichał (Zapora), Dopieralski (Bojszowy), Jaroś (Rekord), Kiełtyka (Unia), Kropidło (Łąka), Kubies (Łaziska), Łaciak (Rekord), Nikodem (Żabnica), Damian Nowak (Żabnica), Oziemina (Bojszowy), Planeta (Żabnica), Pniewski (Unia), Podolak (Unia), Pyka (Rogów), Salach (Marklowice), Sarzała (Ornontowice), Sitko (Pszów), Szala (Ornontowice), Szymoniak (Łąka), Świerzyński (Rogów), Waga (Rogów), Widenka (Pszów), Zajdel (Ornontowice), Zuga (Grunwald), A.Żur (Łąka)