Juniorzy '93 (22. kolejka): Grunwald 5-4 MKS Zaborze

Juniorzy '93:
Grunwald Ruda Śląska  5-4  MKS Zaborze  (2-3)

bramki: Copik (1-0), Iwanowski (2-0), Cebula (3-3), samobójcza (4-3), Kęsik (5-3)

A.Hajnsz - P.Przybycin, K.Matla, R.Cieśluk, R.Wiśniowski - D.Copik, M.Bugański (kpt), K.Mendecki - M.Cebula, K.Iwanowski, T.Kęsik
Trener: Jan BANAŚ

W spotkaniu z MKS-em Zaborze Grunwald rozegrał dobre, widowiskowe spotkanie i zasłużenie zgarnął 3 punkty. Pierwszą bramkę zdobył D.Copik, który otrzymał podanie na wolne pole z lewej strony boiska, podciągnął z piłką i w sytuacji sam na sam trafił do siatki obok bramkarza. Na 2-0 podwyższył K.Iwanowski, który trafił do bramki również stając 'oko w oko' z bramkarzem gości. Miejscowi po objęciu dwubramkowego prowadzenia już chyba uwierzyli w zwycięstwo czego efektem były 3 bramki przyjezdnych, w efekcie czego było 2-3 do przerwy.
Po przerwie podopieczni trenera Banasia wzięli się do pracy, by odwrócić losy meczu. Po rzucie rożnym piłka trafiła w obrońcę, dopadł do niej M.Cebula i trafił tuż obok dalszego słupka. Czwarte trafienie były dziełem obrońcy gości, kiedy to po rzucie wolnym bitym z boku pola karnego, naciskany przez napastników gospodarzy, głową trafił do własnej bramki. Piąta bramka padła po strzale Kęsika, który technicznym strzałem posłał futbolówkę do sieci od słupka. Goście zaliczyli jeszcze kontaktowe trafienie, ale bardzo dobra dyspozycja A.Hajnsza spowodowała, że 3 punkty zostały w Halembie.

Relacja: sw_franek

Dodał: Leszek 24.05.2009 (Sunday) 17:14