Dżokerzy IV ligi w 27. i 28. kolejce

W 27. kolejce dżokerzy strzelili 6 bramek, a w 28. - 4.

27. kolejka:
W Łące LKS grał z Górnikiem Pszów i długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. W końcu w 82. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Minutę przed końcem meczu do remisu doprowadził Artur Sobala (na boisku od 79. minuty) i skończyło się na podziale punktów.
Rymer Rybnik do 70. minuty niespodziewanie remisował z Concordią 0-0. Wtedy jednak do siatki gospodarzy trafił Marcin Grzegorzyca (pojawił się na placu gry od początku II połowy). Kilkanaście minut później knurowianie strzelili drugą i zarazem ostatnią bramkę meczu.
Pozostali dżokerzy przypieczętowywali zwycięstwa swoich zespołów: Michał Skupień wygraną Polonii Marklowice 4-1 z Gwarkiem Ornontowice (wszedł w 75. minucie, a gola strzelił w 86.), Mateusz Żemła wygraną GTS-u Bojszowy 5-1 z GKS-em II Jastrzębie (grał od 55. minuty i zdobył gola w 88.) oraz Rastislav Planeta (wszedł w 26. minucie, a trafił w 67. na 4-1) i Jan Jetko (od 70. minuty - gol w 90.) wygraną Skałki Żabnica 5-1 z Unią Racibórz.

28. kolejka:
Do przerwy w Halembie Grunwald remisował z wiceliderem 1-1. Na drugą połowę trener Przyszłości wpuścił do ataku Piotra Kobeszkę, który trzy minuty po przerwie zdobył gola na 2-1. W 60. minucie gospodarze ponownie doprowadzili do wyrównania, ale w 89. minucie po strzale Kobeszki piłka znalazła się po raz 3. w siatce Grunwaldu i rogowianie wygrali 3-2.
Zapora pokonała Rymera 6-0. W 46. minucie na boisku pojawił się Mateusz Janosz i w 65. minucie podwyższył wynik na 5-0.
W sobotę Skałka zapewniła sobie awans do III ligi wygrywając w Knurowie 3-0. W 80. minucie zwycięstwo przypieczętował Rastislav Planeta, który wszedł na murawę 8 minut wcześniej.

Dżokerzy po 28 kolejkach:
- INDYWIDUALNIE:
7 bramek: Kuś (Rogów)
6 bramek: Kobeszko (Rogów)
5 bramek: Vozar (Żabnica)
4 bramki: Pawliczek (Jastrzębie II), Sobala (Pszów)
3 bramki: Janosz (Zapora), Liberacki (Pszów), Planeta (Żabnica), Przesdzing (Concordia), Szweda (Pszów)
2 bramki: Borowczyk (Czaniec), Chołuj (Ornontowice), Hendel (Łaziska), Jackowski (Pszów), Kostecki (Jastrzębie II), Króliczek (Łaziska), Mikulski (Concordia), Roczniak (Łaziska), Szałkowski (Unia), Tkocz (Concordia)
1 bramka: Bednarczyk (Bojszowy), Beliancin (Żabnica), Biliński (Czaniec), Blady (Żabnica), Boczar (Ornontowice), Ciepichał (Zapora), Dopieralski (Bojszowy), Fryt (Unia), Grzegorzyca (Concordia), Ł.Haras (Unia), Jaroś (Rekord), Jetko (Żabnica), Kiełtyka (Unia), Kropidło (Łąka), Kubies (Łaziska), Łaciak (Rekord), Nikodem (Żabnica), Damian Nowak (Żabnica), Oziemina (Bojszowy), Pniewski (Unia), Podolak (Unia), Pyka (Rogów), Salach (Marklowice), Sarzała (Ornontowice), Sitko (Pszów), Michał Skupień (Marklowice), Szala (Ornontowice), Szymoniak (Łąka), Świerzyński (Rogów), Waga (Rogów), Widenka (Pszów), Zajdel (Ornontowice), Zuga (Grunwald), Żemła (Bojszowy), A.Żur (Łąka)