Archiwum 2009

Juniorzy '93 (25. kolejka): Andaluzja Piekary Śląskie 4-7 Grunwald

Juniorzy '93:
Andaluzja Piekary Śląskie  4-7  Grunwald Ruda Śląska  (1-3)

bramki: Iwanowski (0-1), Cieśluk (1-2 - karny), Wiśniowski (1-3), Wiśniowski (1-4), samobójcza (2-5), Mendecki (3-6), Cebula (4-7)

A.Hajnsz - P.Przybycin, K.Matla, R.Cieśluk, W.Giedziun - D.Copik, M.Bugański (kpt), K.Mendecki - M.Cebula, K.Iwanowski, R.Wiśniowski
Trener: Jan BANAŚ

Przedostatni mecz Grunwaldu w sezonie zakończył się bramkową kanonadą. "Zieloni" pokonali na wyjeździe Andaluzję 7-4.
Grunwald objął prowadzenie po bramce Krzysztofa Iwanowskiego. Rafał Wiśniowski dośrodkował z rzutu rożnego do "Iwana", który strzelił z woleja nie do obrony. Gospodarze wyrównali po rzucie pośrednim, odgwizdanym po podaniu obrońcy do bramkarza. Niedługo jednak cieszyli się z remisu. W polu karnym został sfaulowany Michał Cebula, a jedenastkę wykorzystał Robert Cieśluk. Wynik do przerwy - na 3-1 - ustalił Rafał Wiśniowski. Halembianie wyszli z kontrą, Paweł Przybycin dośrodkował piłkę spod linii końcowej do niepilnowanego przed bramką "Wiśni", a ten nie dał szans bramkarzowi.
Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando Grunwaldu, który miał dogodną sytuację, a konkretnie Michał Cebula, ale ją zmarnował. Parę minut później Daniel Copik szarżował prawą stroną zostawiając piętą piłkę "Cebulowi", który dośrodkował do Rafała Wiśniowskiego, a ten podwyższył na 4-1. Zawodnicy Andaluzji szybko odpowiedzieli bramką. Kolejny gol dla podopiecznych Jana Banasia padł po dośrodkowaniu w pole karne Daniela Copika do Michała Cebuli, ale uprzedził go obrońca posyłając piłkę do własnej siatki. Do końca meczu oba zespoły na gol rywala odpowiadały golem. Szóste trafienie dla halembian padło po dośrodkowaniu Marka Bugańskiego na głowę Michała Cebuli, lecz jego strzał wybronił bramkarz, ale Kamil Mendecki już nie dał mu szans. Ostatni gol dla Grunwaldu został zdobyty po rajdzie lewą stroną Rafała Wiśniowskiego, który zostawił piłkę "Cebulowi", a ten minął jednego zawodnika, podbiegł do szesnastki i oddał strzał życia w okienko, kończąc tym samym grad bramek.

Relacja: Cebul i Bigos

Dodał: Leszek 13.06.2009 (Saturday) 23:21