Juniorzy '91 (26. kolejka): Grunwald 4-1 Sarmacja Będzin

Grunwald Ruda Śląska  4-1  Sarmacja Będzin  (1-0)

3-1 76 min.
4-1 Brożek, 90 min.

S.Żydek - M.Kasprzak, Ł.Koś, D.Kopyto (kpt), M.Janus (46. D.Szombara) - A.Orłowski, P.Martyn, P.Kucharz, K.Wyrwich (69. M.Pasiek) - T.Brożek, S.Lieber
Trener: Marek FEIGE

W swoim ostatnim spotkaniu sezonu podopieczni trenera Marka Feige pokonali rówieśników z Będzina 4-1.
Miejscowi długo nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki, albowiem pudłowali lub na posterunku był bramkarz gości. Przełamanie przyszło po bardzo ładnej akcji, kiedy to piłka wędrując jak po sznurku, trafiła na prawe skrzydło do 'Orła', ten odegrał do P.Kucharza, ten z kolei do S.Liebera, który z bliska posłał futbolówkę od słupka do siatki. Goście w pierwszej połowie poważniej zagrozili bramce S.Żydka dwukrotnie. Najpierw w sytuacji sam na sam bramkarz Grunwaldu ubiegł napastnika gości, a później ten sam zawodnik wyprzedził obrońców i posłał piłkę nad wychodzącym golkiperem gospodarzy, ale futbolówka przeszła obok słupka.
Druga połowa to już popis gry miejscowych, zwłaszcza T.Brożka, który zaliczył dwa trafienia. Wpierw popularny 'Beny' otrzymał świetne podanie od S.Liebera, przyjął na klatkę piersiową i z woleja uderzył tuż przy słupku nie do obrony. Na 3-0 podwyższył P.Kucharz. Piłkę na prawej stronie otrzymał A.Orłowski, próbował podać do S.Liebera, ale podanie przecięli obrońcy, do piłki dopadł T.Brożek, który trafił w poprzeczkę, a kolejną - już celną - dobitką do siatki trafił wspomniany P.Kucharz. Sarmacja pokusiła się o honorowe trafienie. Dobrze spisujący się przez całe spotkanie S.Żydek zdołał sparować strzał z okolic pola karnego, jednak przy dobitce pod poprzeczkę nie miał już szans. Sarmacja próbowała pójść za ciosem, lecz to miejscowi trafili po raz czwarty. S.Lieber zagrał w pole karne, obrońca nie trafił w piłkę, ta spadła pod nogi T.Brożka, który ze stoickim spokojem posłał futbolówkę obok słupka.
Jeżeli juniorom zostaną przyznane 3 punkty za nieodbyte spotkanie z Slavią, to zakończą sezon na 10. miejscu.

Dodał: sw_franek 21.06.2009 (Sunday) 13:01