Polonia Bytom ('96) mistrzem Śląska

Dzisiaj na stadionie Grunwaldu w Halembie został rozegrany mecz finałowy o Mistrzostwo Śląska Trampkarzy Młodszych (rocznik 1996). W spotkaniu trwającym 2x35 minut Polonia Bytom pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 (2-0).

Już w 4. minucie bytomianie objęli prowadzenie. Po zagraniu Mateusza Prussa obrońca Podbeskidzia przy próbie wybicia piłki skierował ją do własnej siatki. W 26. minucie rosły napastnik Polonii - Mateusz Pruss - lobem pokonał bramkarza i po I połowie bliżej mistrzostwa był jego zespół. W II odsłonie Podbeskidzie ciągle atakowało, ale dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobyło kontaktową bramkę. Do siatki bytomian trafił najmniejszy, a zarazem najlepszy w jego szeregach, lewoskrzydłowy Damian Rusin. Na doprowadzenie do rzutów karnych (w przypadku remisu) zabrakło bielszczanom czasu.

Po meczu przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Nożnej - Damian Bartyla (członek Zarządu Śl. ZPN i jednocześnie prezes Polonii Bytom) i Teodor Wawoczny (przewodniczący Wydziału Gier Śl. ZPN) - wręczyli obu zespołom pamiątkowe medale oraz puchar Polonii za zdobycie Mistrzostwa Śląska. Bytomianie odbierali honory już w specjalnie przygotowanych na tą okazję koszulkach.

Dodał: Leszek 21.06.2009 (Sunday) 14:29