MRKS Czechowice-Dziedzice ostatnim beniaminkiem IV ligi

MRKS Czechowice-Dziedzice jako ostatni zespół zapewnił sobie awans do IV ligi śląskiej.

Wczoraj odbyła się ostatnia kolejka bielskiej okręgówki. Przed jej rozegraniem MRKS Czechowice-Dziedzice miał 2 punkty przewagi nad rezerwą Podbeskidzia Bielsko-Biała i do awansu wystarczył mu remis w Dankowicach. Pasjonat - nie walczący już o nic, zapewnił sobie ligowy byt wcześniej - prowadził 1-0, a do przerwy remisował z liderem 2-2. W II odsłonie goście udowodnili, że należy im się awans, strzelili 2 bramki i wygrali 4-2. Po meczu w ich obozie wystrzeliły korki szampanów.
Czechowiczanie ostatni raz grali w IV lidze w sezonie 2003/2004, ale nie udało im się wówczas utrzymać jako beniaminek.

W równolegle toczonym spotkaniu w Landeku miejscowa Spójnia grała z Podbeskidziem II. Goście strzelili w tym meczu aż 6 bramek, ale przegrali 3-4. Między 9. a 24. minutą rezerwiści... trzy razy pokonali swojego bramkarza (do przerwy Spójnia prowadziła 4-2).

Z V ligi awans wywalczyło 6 zespołów. W sezonie 2009/2010 w IV lidze śląskiej grupie I zagrają: