Gwarek Zabrze ('94) mistrzem Śląska

W meczu finałowym o Mistrzostwo Śląska Trampkarzy Starszych (rocznik 1994) Gwarek Zabrze zdeklasował Raków Częstochowa 6-0 (3-0). Spotkanie trwało 2x35 minut i odbyło się na stadionie Grunwaldu w Halembie.

W zespole Gwarka zagrali byli zawodnicy Grunwaldu - bramkarz Patryk Wasilewski oraz pomocnik Daniel Babisz. Obaj rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Babisz pojawił się na boisku już w 20. minucie i asystował przy 3. golu swojego zespołu. Z kolei Wasilewski wszedł między słupki w 52. minucie.

Od początku spotkania Gwarek zdominował poczynania na boisku. Już w pierwszej akcji meczu zabrzanie zdobyli gola - Mateusz Skrobol w 40. sekundzie. Na 2-0, kwadrans później, pięknym strzałem podwyższył Rafał Włodek. Po chwili Raków miał szansę na kontaktową bramkę, ale bramkarz Gwarka wygrał pojedynek sam na sam. Na przerwę piłkarze z Zabrza schodzili prowadząc 3-0, a bramkę na 120 sekund przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu zdobył Filip Wiśniewski. Dwie minuty po zmianie stron Gwarek dołożył kolejne trafienie - Przemysław Cichocki dobił swój niewykorzystany rzut karny, gdyż pierwszy strzał obronił bramkarz. Chwilę później zabrzanie prowadzili już 5-0 (Aleksander Januszkiewicz). W 53. minucie strzelanie goli zakończył Mateusz Skrobol, który kilkadziesiąt minut wcześniej otworzył worek z bramkami.

Po meczu oba zespoły otrzymały pamiątkowe medale, a do Gwarka powędrował także puchar za zdobycie Mistrzostwa Śląska.

Dodał: Leszek 24.06.2009 (Wednesday) 18:58