Wciąż w formie: Wyzwolenie 0-3 Grunwald

We wczorajszym spotkaniu Grunwald zagościł na sztucznej murawie w Chorzowie, by rozegrać sparing z miejscowym Wyzwoleniem. Po 90 minutach gry halembianie pokonali miejscowych 3-0, odnosząc tym samym trzecie, kolejne zwycięstwo.

Z powodu kontuzji nie wystąpił Henryk Janosz, którego w bramce bardzo dobrze zastąpił Patryk Majdak, natomiast w drugiej połowie wystąpili dwaj juniorzy z Zantki Chorzów: Mateusz Drab i Sebastian Feliks, obaj zagrali w pomocy.
Przez pierwsze pół godziny spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, bez klarowniejszych sytuacji bramkowych. Strzały, jeśli już je oddawano, przechodziły obok bramek obydwu drużyn. W 36. minucie przyjezdni poważniej zagrozili bramce chorzowian i od razu objęli prowadzenie. Piłkę z wolnego dośrodkował Sadlok, bramkarz odbił ją przed siebie, a T.Szpoton głową posłał futbolówkę do siatki. Gospodarze mogli wyrównać trzy minuty później, ale nieporozumienie obrońców nie wykorzystał były gracz "zielonych" Rafał Świętek, którego strzał Majdak obronił nogami. W 40. minucie Wyzwolenie wykonywało rzut wolny z lewej strony, piłkę w polu karnym przedłużył Karcz, jeden z zawodników miejscowych główkował na bramkę, ale Majdak obronił ten strzał, a dobitkę Wróblewskiego z linii wybił T.Szpoton. Grunwald błyskawicznie wyszedł z kontrą, ale Rudyk został zablokowany przez obrońcę. Z rzutu rożnego dośrodkował Sadlok, obrońcy wybili piłkę, ta ponownie trafiła do Sadloka, ten zacentrował w pole karne, a Kot głową trafił do siatki.

W drugiej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, mimo to Grunwald zdołał zaliczyć trzecie trafienie. Wcześniej jednak to gospodarze mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale w 54. minucie Wróblewski trafił z rzutu wolnego w słupek. 10 minut później Marcin Łęcki podał w polu karnym do nadbiegającego T.Szpotona, a ten pokonał bramkarza po raz trzeci. Chwilę później szansę na drugie trafienie miał Kot, ale jego strzał z woleja po dośrodkowaniu Rafała Szpotona przeszedł tuż nad poprzeczką. Do końca spotkania z obydwu stron nie odnotowaliśmy już żadnych podbramkowych 'spięć' i wynik nie uległ już zmianie.

Następne spotkanie Grunwald rozegra w środę z Szombierkami Bytom. Godzina spotkania nie została jeszcze ustalona.

Dodał: sw_franek 22.02.2009 (Sunday) 13:30