S.Żydek - M.Janus, Ł.Koś, M.Kasprzak, P.Martyn - S.Lieber, A.Orłowski, P.Kucharz - T.Brożek, B.Majowski, J.Brudny

GRUNWALD 1993:
A.Hajnsz - W.Giedziun, K.Matla, R.Cieśluk, A.Wieczorek - D.Copik, M.Bugański, R.Wiśniowski - J.Haase, K.Iwanowski, M.Cebula
oraz T.Kęsik, P.Przybycin
Trener: Jan BANAŚ

W sparingu rozegranym na dużym boisku juniorzy starsi Grunwaldu pokonali swoich młodszych kolegów 4-2 (0-2). Mecz trwał 2x35 minut i toczył się w strugach deszczu. Dla juniorów '91 był to pierwszy w tym roku mecz "pod chmurką".

Pierwsza połowa należała do juniorów młodszych, którzy w tym czasie zdobyli dwa gole. Po długim zagraniu z piłką minął się Sebastian Żydek i Jakub Haase strzelił do pustej bramki. Wynik na 2-0 podwyższył Robert Cieśluk. Piłkę z rogu dośrodkował Rafał Wiśniowski, po chwili futbolówka wróciła do niego i ponownie zagrał w pole karne, a "Bigos" głową umieścił piłkę w siatce.
Na druga połowę juniorzy starsi wyszli odpowiednio zmotywowani przez swojego trenera. Zagrali pressingiem i w ciągu kilku minut zdobyli cztery bramki. Po strzale Adriana Orłowskiego piłka odbiła się od słupka, a skuteczną dobitką popisał się Patryk Kucharz. Chwilę później "Djorki" zagrał długą piłkę, Tomasz Brożek przedłużył jej lot do Bartosza Majowskiego, który z 10 metrów uderzył przy lewym słupku nie do obrony, doprowadzając do remisu. Trzeci i czwarty gol podopiecznych Marka Feige to w głównej mierze zasługa Sebastiana Liebera. Jego dwa idealne zagrania - podanie i wrzutka - otworzyły drogę do bramki Tomaszowi Brożkowi (ze środka pola karnego trafił w prawe okienko) i Sebastianowi Brudnemu (zdobył gola głową).

Juniorzy starsi w niedzielę inaugurują wiosnę meczem wyjazdowym z MUKP Dąbrowa Górnicza. Z kolei juniorzy młodsi zaczynają ligę w następną sobotę na wyjeździe z Silesią Miechowice.

źródło: Beny i Bugi

Dodał: Leszek 23.03.2009 (Monday) 22:04