Półfinał Pucharu Polski (Podokręg Katowice): Wyzwolenie Chorzów 2-0 Grunwald

Wyzwolenie Chorzów  2-0  Grunwald Ruda Śląska  (0-0)

1-0 Lelek, 82 min.
2-0 Wróblewski, 85 min. (głową)

67 min. - Piotr Golba i Tomasz Szpoton (obaj za drugą żółtą)

Majdak - Jarczyk, Karcz (kpt), Lein - R.Szpoton, Zuga (80. Mąka), T.Szpoton, Sadlok, Łęcki - Rudyk, Kot
Rezerwa: Żydek - Majchrzyk, Martyn, Spiolek
Trener: Teodor WAWOCZNY
Asystent: Fryderyk DUDA

Żółte kartki: Wiana (42.), Pujanek (45.) Golba (65.), Golba (67.) - T.Szpoton (13.), Sadlok (23.), T.Szpoton (67.)
Czerwone kartki: Golba - T.Szpoton (67. obaj za drugą żółtą)

Sędziowie: Andrzej Mrowiec - Damian Rokosz, Bogdan Drobot (Katowice)

Widzów: ok. 30

Porażką Grunwaldu zakończył się półfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. "Zieloni" ulegli w Chorzowie Wyzwoleniu 0-2. W finale 15 kwietnia Wyzwolenie zagra ze zwycięzcą meczu Górnik Wesoła - MK Górnik Katowice. Halembianie zakończyli tym samym przygodę z pucharem w tym sezonie. Mecze kolejnej edycji - z udziałem naszego zespołu - odbędą się we wrześniu.

Przed i w trakcie meczu piłkarzom towarzyszyła pogoda zgodnie z powiedzeniem "w marcu jak w garncu" - najpierw gwałtowne opady śniegu, następnie na pewien czas wychodziło słońce, później znowu śnieg i tak na przemian.

Grunwald zagrał bez kontuzjowanych - Henryka Janosza oraz Wojciecha Simona.

W I połowie niewiele ciekawego się działo. Godna odnotowania była jedna sytuacja, po której w 29. minucie zawodnik gospodarzy trafił w poprzeczkę. W 67. minucie zrobiło się więcej miejsca na boisku, bowiem Piotr Golba (Wyzwolenie, za niesportowe zachowanie) i Tomasz Szpoton (Grunwald, za faul) zostali ukarani drugimi żółtymi kartkami i w konsekwencji powędrowali pod prysznic. Trzy minuty później halembianie mogli objąć prowadzenie, ale Dariusz Kot nie trafił do pustej bramki. W odpowiedzi pojedynek jeden na jeden wygrał Patryk Majdak (72. minuta). Za chwilę nastąpiła nawałnica nie tyle ze strony pogody co Grunwaldu. "Zieloni" stworzyli między 73. a 75. minutą trzy bramkowe okazje. Najpierw dobrej sytuacji nie wykorzystał Rafał Szpoton, później Dawid Rudyk strzelił w bramkarza, a za moment Wojciech Sadlok uderzył obok spojenia. Rozstrzygnięcie dla gospodarzy padło przed końcem spotkania. W 82. minucie kontrę wykończył strzałem do pustej bramki Mariusz Lelek, a w 85. minucie dośrodkowanie na gola zamienił z 5 metrów główką Bartosz Wróblewski.

Dodał: Leszek 24.03.2009 (Tuesday) 13:23