Archiwum 2009

19. kolejka: Grunwald 0-1 Zapora Porąbka

Grunwald Ruda Śląska  0-1  Zapora Porąbka  (0-1)

0-1 Kokoszka, 11 min. (rykoszet od głowy po strzale Kierczaka)

89 min. - Janusz Targosz (Zapora, za drugą żółtą)

Majdak M - Jarczyk, Karcz (kpt), Lein M - R.Szpoton, Sadlok, T.Szpoton, Zuga M (40. Mąka M), Łęcki - Rudyk, Kot M
Rezerwa: Żydek M - Majchrzyk M, Martyn M, Spiolek M
Trener: Teodor WAWOCZNY
Asystent: Fryderyk DUDA

ZAPORA:
Soldak - J.Targosz, Adamski, Śliwa, Wojdyła - Petrosjan M (85. Glanowski M), Witkowski (kpt) (87. Gąsiorek M), Jurczak M (70. Gilek), Smagło M, Kierczak (74. Kurzydło) - Kokoszka
Rezerwa: Z.Targosz - Janosz, Kukieła M
Trener: Krzysztof WĄDRZYK

M - Młodzieżowiec

Żółte kartki: Zuga (28.) - Jurczak (60.), J.Targosz (70.), Kokoszka (77.), J.Targosz (89.)
Czerwona kartka: J.Targosz (89. druga żółta)

Sędziowie: Krystian Lach - Eugeniusz Gwóźdź, Sewryn Elsner (Rybnik)

Widzów: ok. 100

Nie tak miała wyglądać inauguracja rundy wiosennej w Halembie. Grunwald po niefortunnie straconej bramce przegrał z Zaporą 0-1.

"Zieloni" od początku spotkania ruszyli do ataku, zamykając rywala na jego połowie. W 3. minucie Wojciech Sadlok po raz kolejny dośrodkował z rzutu rożnego, na krótki słupek zbiegł Tomasz Szpoton i oddał strzał na bramkę. Bramkarz Zapory Marcin Soldak wybił piłkę zmierzającą przy słupku. Po chwili po wybitej przez gości piłce kiks Mateusza Karcza (ostatniego obrońcy) mógł drogo kosztować halembian, ale Patryk Majdak dalekim wyjściem zapobiegł utracie gola. W 6. minucie Grunwald był bliski zdobycia gola. Tomasz Jarczyk dośrodkował w pole karne, a będący przed bramką Marcin Łęcki w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę. W kolejnej akcji obrońca Zapory zablokował strzał Rafała Szpotona, do piłki dopadł Wojciech Sadlok, a jego mocne uderzenie odbiło się od defensora i wyszło na róg. W 11. minucie z piłką ruszył pomocnik Zapory Włodzimierz Kierczak i zdecydował się na strzał z 20 metrów. Piłka po drodze trafiła w głowę rosłego Krzysztofa Kokoszkę, przez co zmieniła trajektorię lotu i wpadła "za kołnierz" bezradnego Patryka Majdaka. W 13. minucie Grunwald mógł doprowadzić do remisu. Wojciech Sadlok wrzucił z wolnego, odbitą piłkę w polu karnym przejął Dariusz Kot i uderzył wzdłuż bramki, piłka trafiła do Dawida Rudyka, który jednak strzelił zbyt lekko i padła ona łupem bramkarza. W 20. minucie Rafał Szpoton dośrodkował w pole karne, ładną główką popisał się Marcin Łęcki, ale bramkarz gości wybronił piłkę zmierzającą do bramki tuż przy słupku. W 22. minucie Wojciech Sadlok zagrał na czystą pozycję do Dariusza Kota, ale ten w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońcę. W kolejnej akcji z 25. minuty Wojciech Sadlok zagrał z wolnego, futbolówka trafiła do Dawida Rudyka, który w dogodnej sytuacji stracił równowagę i nie oddał strzału. W doliczonym czasie pierwszej połowy goście posłali po raz drugi piłkę do siatki, ale że zawodnik przyjezdnych pomógł sobie przy tym ręką, to sędzia słusznie bramki nie uznał i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron Grunwald także zaczął od ataków na bramkę przyjezdnych. W 50. minucie Rafał Szpoton niecelnie uderzył z okolic narożnika pola karnego. Cztery minuty później przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie, ale po rogu Krzysztof Kokoszka źle uderzył piłkę głową. W 63. minucie po dośrodkowaniu Rafała Szpotona Marcin Łęcki trafił w obrońcę, a chwilę potem Wojciech Sadlok z wolnego uderzył nad bramką. W 69. minucie mogło być po meczu. W wyniku nieporozumienia Tomasza Jarczyka z Patrykiem Majdakiem piłkę przejął Włodzimierz Kierczak, który posłał futbolówkę w kierunku pustej bramki, na szczęście z linii wybił ją Mateusz Karcz. W 81. minucie Patryk Majdak nogami obronił strzał Jacka Kurzydły, a 3 minuty później ten sam zawodnik z 16 metrów uderzył nad bramką. W 87. minucie gospodarze mogli wyrównać stan spotkania. Tomasz Szpoton zagrał do Dariusza Kota, który w sytuacji sam na sam strzelił obok dalszego słupka. Mimo starań "zielonych" do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

W następnej kolejce Grunwald jedzie do Bielska-Białej, gdzie zagra z tamtejszym Rekordem. Początek spotkania o godzinie 11.00.

Składy: Leszek, Relacja: sw_franek

Dodał: Leszek 28.03.2009 (Saturday) 13:42