Archiwum 2009

Gierka I zespołu z juniorami

Dzisiaj po godz. 17.00 pierwszy zespół Grunwaldu zagrał gierkę z juniorami. Mecz trwał 2x35 minut i zakończył się zwycięstwem seniorów 9-0.

I zespół:
Majdak (48. Żydek) - Jarczy, Karcz, Lein - R.Szpoton, Zuga (36. Mąka), T.Szpoton, Sadlok (36. Spiolek), Łęcki - Rudyk, Kot
Trener: Teodor Wawoczny

Juniorzy '91:
Żydek (48. Majdak) - Szombara, Koś, Kopyto, Janus (36. Brożek) - Lieber (36. Pasiek), Majchrzyk, Kucharz, Orłowski - Majowski, Martyn
Trener: Marek Feige

I zespół objął prowadzenie w 8. minucie. Mateusz Karcz długą piłką uruchomił Tomasza Szpotona, który przelobował wychodzącego Sebastiana Żydka (1-0). W 11. minucie w sytuacji sam na sam Dariusz Kot trafił w słupek, a za chwilę "Kocik" ponownie znalazł się "oko w oko" z Żydkiem, ale przegrał ten pojedynek. Najlepszą okazję w I połowie juniorzy stworzyli w 13. minucie. Bartosz Majowski zamieszał na prawej stronie i dograł w pole karne do Sebastiana Liebera, który uderzył obok bramki. W grze juniorów było dużo niedokładności i prostych błędów, przez co pod bramką Sebastiana Żydka co chwilę robiło się gorąco. W 14. minucie Dawid Rudyk odebrał piłkę obrońcom i ruszył sam na sam z bramkarzem - ponownie Sebastian Żydek uratował zespół. Cztery minuty później Dariusz Kot zmarnował kolejną okazję, strzelając nad bramką. W 21. minucie się już nie pomylił, po tym jak prawą stroną uciekł Dawid Rudyk i wyłożył mu piłkę przed bramkę (2-0). Po chwili w znakomitej sytuacji Kot strzelił obok bramki. Na 3-0 w 26. minucie podwyższył Dawid Rudyk po akcji Marcina Łęckiego. Przed końcem I połowy akcja Dariusza Kota z Marcinem Łęckim powinna przynieść gola, jednak "Kocik" w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki.
W II połowie I zespół poprawił skuteczność. Już w pierwszej akcji Tomasz Szpoton zagrał piłkę w pole karne, a jego brat Rafał - obchodzący dzisiaj urodziny - zamknął akcję na długim słupku (4-0). Dwie minuty później Rafał Szpoton poszedł prawą stroną i dograł wzdłuż bramki, a Dawid Rudyk dopełnił formalności (5-0). W 42. minucie Marcin Łęcki zagrał na czystą pozycję do Dariusza Kota, który strzelił pod poprzeczkę nad wychodzącym bramkarzem (6-0). W 48. minucie nastąpiła zmiana bramkarzy - Patryk Majdak przeszedł do bramki juniorów, a Sebastian Żydek - do I zespołu. Po chwili szansę miał Rafał Szpoton - strzelił nad bramką. W 53. minucie po starciu Daniela Szombary z Dariuszem Kotem sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykonał Mateusz Karcz (7-0). Nie minęła minuta i było już 8-0. Dariusz Kot zagrał do Marcina Mąki i ten ładnym lobem pokonał Patryka Majdaka. Najlepszą sytuację w drugiej odsłonie juniorzy mieli w 56. minucie za sprawą Tomasza Brożka. Napastnik rocznika '91 uderzył na bramkę po podaniu Damiana Majchrzyka, odbita piłka trafiła w końcu pod nogi Patryka Kucharza, który uderzył, a piłka po interwencji Sebastiana Żydka przeturlała się obok słupka. Wynik na 9-0 ustalił Dawid Rudyk. Dariusz Kot dośrodkował do swojego partnera z ataku, ten przyjął piłkę i uderzył nie do obrony.

(kliknij na wybrane powyższe zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie)

Dodał: Leszek 01.04.2009 (Wednesday) 19:02