Zapowiedź: Concordia - Grunwald (po raz 12.)

Dzisiaj o godz. 16.30 zostanie rozegrana zaległa, 18. kolejka IV ligi śląskiej grupy II. Grunwald zmierzy się w Knurowie z Concordią.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze, zajmujący obecnie 7. miejsce z dorobkiem 31 punktów.

W tegorocznych meczach Concordia zdobyła tylko punkt. W pierwszej kolejce wiosennej w Jastrzębiu knurowianie prowadzili do przerwy z rezerwą GKS-u 2-0 (obie bramki zdobył Tomasz Dura - z wolnego i karnego), ale w ostatecznym rozrachunku zeszli z boiska pokonali (2-3). Natomiast w sobotę Concordia podejmowała Górnika Pszów i mimo prowadzenia najpierw 1-0 (gol Łukasza Sendlewskiego), a później 2-1 (Tomasz Dura z karnego), spotkanie zakończyło się remisem (2-2), bowiem goście zdołali strzelić 5 minut przed końcem spotkania gola wyrównującego.

Concordia posiada w swoich szeregach dwóch bramkostrzelnych zawodników - Tomasza Durę (12 bramek w sezonie) i Dariusza Olesia (11 trafień).

W przerwie zimowej w Knurowie doszło do kliku zmian personalnych. Do zespołu dołączyli bramkarz Łukasz Ponichtera (wychowanek, ostatnio Piast Gliwice; jesienią 2007r. bronił w 3 meczach Grunwaldu) i obrońca Dariusz Sterczek (Orzeł Stanica). Natomiast ubył m.in. golkiper Mateusz Żebrowski (LZS Leśnica).

Dzisiejszy mecz Grunwaldu z Concordią będzie 12. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych spotkaniach 6 razy wygrywał Grunwald, 3 razy Concordia, a 2 mecze kończyły się podziałem punktów.

W rundzie jesiennej Grunwald po bramkach Tomasza Szpotona i Wojciecha Sadloka pokonał Concordię 2-1 (relacja i bramki).