Grunwald Ruda Śląska  4-0  Unia Bieruń Stary  (2-0)

2-0 Kot, 40 min.
3-0 Zuga, 81 min.
4-0 Majchrzyk, 83 min.

I połowa:
Janosz - zawodnik testowany nr 1 M, Jarczyk, Lein M - Grzywa - Łęcki, Sadlok, Grzesiak M, zawodnik testowany nr 2 M - Kot, zawodnik testowany nr 3
II połowa:
Bolik - zawodnik testowany nr 4 M, Grzywa, zawodnik testowany nr 5 M - Sadlok (68. Simon) - Mąka, Kucharz M, Zuga M, zawodnik testowany nr 2 M - Rudyk, zawodnik testowany nr 3 (57. Majchrzyk M)
Trener: Teodor WAWOCZNY
II trener: Fryderyk DUDA

M - Młodzieżowiec - piłkarz z rocznika 1990 lub młodszy (w sezonie 2010/2011 w zespołach IV ligi w każdej jedenastce musi grać 2 młodzieżowców)

UNIA:
Matejko - Zemczak, Unijewski, Franczak, Szczygieł, M.Wawoczny, Żukowski, D.Latusek, Leśniewski, Czapiewski, Wróbel
Grali także: Miotk, Bobla, Marynowicz, Michalec, Strzeżyk, Ścierski, K.Latusek, Wajda
Trener: Zbigniew KOZIK

W pierwszym sparingu tego lata Grunwald pokonał występującą w Klasie Okręgowej, Unię Bieruń Stary, 4-0.

Już w 2. minucie halembianie mieli okazję do zdobycia gola. Z rzutu wolnego z 25 metrów uderzył Tomasz Jarczyk, bramkarz z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później jeden z testowanych zawodników w Grunwaldzie otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, uciekł obrońcom i zmusił do kapitulacji golkipera. W 12. minucie Dariusz Grzywa zdecydował się na strzał z linii pola karnego i piłka przeleciała tuż nad spojeniem bramki gości. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu Dariusza Kota strzelec gola źle przyjął piłkę i defensywa Unii wyszła z tej opresji obronną ręką. W 14. minucie "Kocik" mógł wpisać się na listę strzelców - lobem posłał piłkę nad bramkarzem, jednak spadła ona za poprzeczką. Drugiego gola "Zieloni" strzelili w 32. minucie (autor pierwszego trafienia), jednak prowadząca zawody Krystyna Połap odgwizdała spalonego. Nie było wątpliwości 8 minut później. Dariusz Kot w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Zespół Unii jedną z nielicznych okazji stworzył dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Po strzale z dystansu Henryk Janosz sparował piłkę w boisko.
Na drugą połowę Grunwald wyszedł z 6 zmianami w składzie. Przez większą część tej odsłony nie działo się nic godnego odnotowania. Dopiero w końcowych minutach padły 2 bramki. W 81. minucie Michał Zuga skorzystał z podania obrońcy i w sytuacji sam na sam podwyższył wynik na 3-0. 60 sekund później dogodną okazję zmarnował Marcin Mąka. W kolejnej akcji dynamicznym wejściem w pole karne Damian Majchrzyk zdobył czwartego gola na Grunwaldu, ustalając wynik spotkania. W 85. minucie Grunwald miał jeszcze jedną okazję, ale nie wykorzystał jej - w sytuacji sam na sam - Marcin Mąka.

W Grunwaldzie wystąpiło kilku nowych zawodników. Wkrótce - po treningach i sparingach - okaże się czy któryś z nich będzie jesienią reprezentował barwy Grunwaldu.

Dodał: Leszek 17.07.2010 (Saturday) 11:47